Microsoft Yasal Esrar Tohumu Satışına Başlıyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

KIND Financial adlı marijuana yani esrar tohumu yetiştiren bir firma ile ortaklığa başladığını açıklayan Microsoft gelecekte bu maddenin kullanımının yasal hale geleceğini düşünüyor.

Esrar, ya da marijuana, kenevir bitkisinin Cannabis sativa/Cannabis indica /”Cannabis ruderalis” türlerinin çiçeklerinden ve tohum yataklarından elde edilen, vücutta kullanıldığında sarhoşluk ve keyif veren bitki parçalarının ve uyuşturucunun halk arasındaki adıdır.

'ABD eyaletleri parasızlıktan esrar satıyor'

ABD’nin Colorado eyaleti 1 Ocak 2014’den beri düşük miktarda esrar satışına izin vermektedir. Eyalette turizm kısa sürede patlama yapmıştır. Ayıca Oregon eyletinde de Esrar üretim, satış ve tüketimi serbesttir. Devlet başkanı Barack Obama esrarın, en fazla alkol kadar zararlı olduğunu gençken kendisinin de esrar içtiğini ama asla esrar içmeyi kimseye tavsiye etmediğini belirtmiştir. Özellikle kızlarına bunun gereksiz ve sağlıksız olduğunu da tembih ettiğini belirtmiştir. Bazı ekonomistler ve Obama karşıtları Colorado’daki yasallaşmayı ve Obama’nın bu konudaki tavrını ‘ABD eyaletleri parasızlıktan esrar satıyor’ şeklinde yorumlamışlardır.

Microsoft birkaç gün önce iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformu LinkedIn’i 26.2 Milyar Dolar gibi astronomik rakama satın almıştı. Fakat şirketin son satın alması sadece teknolojiye değil botaniğe de önem verdiklerini gösteriyor

Microsoft, LinkedIn'i 26 Milyar Dolara Satın Aldı - onedio.com
Microsoft, LinkedIn'i 26 Milyar Dolara Satın Aldı - onedio.com

İşte Microsoft da tüm bu gelişmelerin ışığında gelecekte esrar satışlarının da alkol ve sigara gibi olmasa da denetimli serbestlik çerçevesinde tüm ülkede başlayacağını düşünmüş olacak ki böyle bir işbirliğini başlattı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaMicrosoftdenetimli serbestlik
Görüş Bildir