Microsoft'tan Windows Hack'leme Aracı

-

Microsoft'tan Windows hack'leme aracı

Microsoft'tan Windows hack'leme aracı

Microsoft'un Redmond kampüsünde bulunan Microsoft Research, bir süredir üzerinde çalıştığı koruma programını sonunda yayınladı.

Microsoft Redmond tarafından yayınlanan Surface Analyzer 1.0, yeni uygulamaların Windows'a ne şekilde zarar vermeye çalıştığını ve Windows'un kendisini nasıl koruyabileceğini gösteren bir yazılım.

Kısaca açıklamak gerekirse; Surface Analyzer, herhangi bir uygulama sisteme yüklendiği anda Microsoft'un bahsi geçen uygulamaya kaşı ne çeşit açıkları olabileceğini hesaplıyor ve bu noktaları kullanıcının bilgisine net bir şekilde sunuyor. Program aynı zamanda Microsoft tarafından önemli olan ve bir uygulama tarafından değiştirilen güvenlik noktalarını da gün yüzüne çıkartabiliyor. Program tarafından üzerine titrenen konuların başındaysa, yeni eklenen dosyalar, kayıtlı anahtarlar, bazı servisler, Microsoft ActiveX kontrolleri, dinleme portları ve daha birçok farklı nokta bulunuyor.

Microsoft Redmond'a göre üretilen bu yeni program birçok kullanıcı tarafından kullanılacak ve endişe yaratacak birçok durumu ortadan kaldıracak. Son olarak Surface Analyzer 1.0'in IT departmanı tarafından da kullanılması bekleniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MicrosoftWindows 8hack
Görüş Bildir