MHP'li Vural: “Kandil Değil Millet Racon Keser”

 > -

MHP'li Vural: “Kandil Değil Millet Racon Keser”

MHP'li Vural: “Kandil Değil Millet Racon Keser”

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütüyle yürütülen görüşmelerde örgütün taleplerinin yerine getirilmesi için AK Parti, CHP ve BDP'nin koalisyon yaptığını öne sürdü.

PKK ve terör vesayetinin siyasi partileri kuşattığını ifade eden Vural, ''Demokrasi PKK'nın prangasından kurtulmadığı sürece gerçek anlamda millet egemenliğini, demokrasiyi, insan haklarını geliştirmemiz mümkün değildir'' diye konuştu. Vural, milletin iktidara hür iradesiyle oy verdiğini, silahın egemenliğine dayalı çözüm için oy vermediğini ifade etti.

KREDİ YARIŞINA GİRDİLER
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''bölücü terör örgütüne kredi verme yarışına girdiğini'' savunan Vural, ''Kılıçdaroğlu diyor ki, 'Kredi açacağız'. Başbakan, 'Sen kredi açamazsın, krediye muhtaçsın' diyor. Bölücü terör örgütüne prim tanımak, kredi açmak için kredi yarışına girmişler. Bu iki parti de bölücü taleplerin bankası haline gelmişlerdir'' dedi.

Erdoğan'ın danışmanı Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın, Öcalan ile görüşülmesi için baskı yapıldığını söylediğini ve ''PKK totaliter, şiddeti kutsayan örgüttür'' dediğini anlatan Vural, ''Bunlar PKK'yı, Kanarya Sevenler Derneği zannediyorlar. Bu kılavuzlarla Türkiye'nin getirildiği nokta bu'' ifadesini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir