Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MHP'li Vural: 'Benim PKK'ya Katılan Bir Yeğenim Yok, Dava Açacağım'

Anasayfa > Gündem

Buldan'dan MHP'li Oktay Vural'a: Senin yeğenin de PKK'da biliyorsun değil mi?

İç Güvenlik Paketi görüşmelerinde dün gece Genel Kurul'da HDP'lilerle MHP'liler arasında 'PKK terör örgütüdür' tartışması yaşandı. MHP'li Oktay Vural, 'Bize göre PKK kanlı bir terör örgütüdür' deyince HDP'li Pervin Buldan'dan ''Senin yeğenin de oradadır biliyorsun değil mi? Senin yeğenin de şu anda PKK saflarında'' çıkışı geldi.

"Pervin Buldan'a Dava Açacağım"

"Pervin Buldan'a Dava Açacağım"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kendisinin PKK’ya katılmış bir yeğeni olmadığını söyledi. 

Vural Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

'Yalan atıyor. Benim bir yeğenim avukat, biri EPDK’da, diğeri de TMSF’de. Şerefli bir aileye mensubum. Benim ismimi PKK terör örgütüne bulaştırmak, bölücü örgütün Kürtler üzerinde oynadıkları oyunu deşifre etmemizden rahatsız olduklarını gösteriyor. Doğu ve Güneydoğu’da PKK’ya karşı çıkıyoruz, Kürtleri öldürdünüz diyoruz. İnatla PKK bölücü terör örgütüdür, Kürtleri öldürmüştür, emperyalistlerin uşağı olarak Kürtleri öldürdüğünü söylemeye devam edeceğiz. O şahıs hakkında bu yalandan dolayı tazminat davası açacağım.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?