Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MHP'li Vural Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

MHP'li Vural Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

MHP'li Vural Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

MHP İzmir Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Oktay Vural, AKP ve BDP’yi uyarıyorum; ayrımcı bölücü dilden fitne fesat dilinden vazgeçin” dedi.

Partisinin İzmir il binasında basın toplantısı düzenleyen MHP İzmir Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Oktay Vural, İmralı görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. PKK’ nın silah bırakması tehdidiyle çözüm adı altında Türk milletine ötenazi teklif edildiğini belirten Oktay Vural, “Bizden istenen milli kimliğimiz, egemenliğimiz. Sosyolojik, tarihi ve kültürel gelişmelerle Türk milletinin milli kimliği oluştu. Siyaset terzilerinin eliyle kırpılıp biçilecek bir kimlik değil Türk kimliği. Kimseyle paylaşacak bir milli kimliğimiz yok. Duyarlılığa davet ediyorum. İnsanlarımızı gelecekten umutsuz hale dönüştürüyor. Herkesin bayrağa sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

BDP'Lİ SAKIK'A TEPKİ

Vural, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın Balkan göçmenlerine yönelik kullandığı ‘sonradan bu ülkeyi vatan edinenler haddini bilecek ’ şeklindeki sözlerine de tepki gösterdi.

Vural, “Beyefendiler sizin Anayasa’ya yazıp çizmekle bu milletin kimliği oluşmadı ki. Bugün geldiğimiz noktada, kullanılan ifadeler, ‘sonradan bu ülkeyi vatan edinenler’, ‘herkes haddini bilecek’. AKP de BDP de haddini bilecek. Bu millet sana oyunu verdi, kimliğini değiştirmek için oy vermedi. Kimin doktor, avukat olmasının önünde engel var? Siyasal Kürtçülük zihniyetinin memleketimize ve ülkemize hayrı yok. Kimsenin size laf etmeye hakkı ve haddi yoktur. PKK terör örgütünün siyasal amaçlarını meşrulaştırarak milleti etnik kimlikler çerçevesinde ayırmak ve huzursuzluk sokmak istiyorlar. Balkandan gelip vatanlarına gelmiş. Bu milletin ailesinin içine etnik kimlik sorunu ve fitne-fesat sokmak isteyenlerin nelere malolduğunu Balkanlardan buraya gelenler gayet iyi biliyor” diye konuştu.

AK PARTİ TUZAĞA DÜŞMÜŞTÜR

AK Parti’nin tuzağa düştüğünü, PKK ve BDP ile aynı söylemleri kullandığını dile getiren Oktay Vural, PKK terörü son bulsun diye özerkliğe giden bir çözüm yolu izlemenin tarihi sonuçları olacağı uyarısında bulundu.

Vural, Türkiye’nin AK Parti-BDP ve KCK işbirliğindeki ‘ derin koalisyonuyla’ bir girdabın içine sokulmaya çalışıldığını savundu ve şöyle konuştu:

“AKP bir tuzağa düşmüştür. PKK terör örgütüyle mücadele yerine siyasal çözüm arayışıyla Barzani’nin siyasal Kürtçülük kartını oynamak suretiyle Kurdistan devletinin kurulma hayaliyle kendisine önemli imkanlar verilmiştir. Maalesef Barzani Talabani ve PKK dış devletlerin ve BOP’un himayesinde aynı hedef için çalışmaktadır. PKK terör örgütü son bulsun diye özerkliğe kadar götüren bir zihniyete yol vermek bu coğrafyada tarihin sonuçları ortaya çıkarır. Bu politikalar İzmir’de yaşayan Mardin, Urfa'lıları daha fazla rahatsız etmektedir. MHP olarak bugünkü koşullar değişmediği sürece uzun süreli çöküş dönemine girileceğiyle ilgili endişemizi paylaşıyoruz. Oynadığınız oyun kötü bir oyun. Şark meselesi adı altında egemenliğimiz parçalanıyor. AKP-BDP-KCK derin koalisyonu milletimizi bir girdabın içine sokmaya çalışıyor. Bu gidişat gidişat değil.”

ADIM ADIM BÖLÜCÜLÜK PROPOGANDASI YAPILIYOR

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, yerinden demokratik yönetim ve Bütünşehir yasasının amacının da ülkeyi bölmeye yönelik olduğunu söyledi. Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yerinden demokratik yönetim adı altında eyaletler sistemine yavaş geçiş var. Bütünşehir yasası ile şimdi bu yasa eyaletler sisteminin ve dolayısıyla bir başkanlık sisteminin altyapısını oluşturuyor. Bunlar onların talepleridir. Önce idamdan kurtardılar, ağırlaştırılmış müebbet hapis, şimdi hafifletilmiş, sonra ev hapsi. Televizyonu getirdiler. Telefonla da Kandil ile görüşüyor. Şimdi bir ev de yapıyorlar. Adım adım bölücülük propagandası yapılıyor. Bülent Arınç, ‘ne isterlerse vereceğiz’ demedi mi? Sanki babasının terekesinden veriyor. Hazmettire hazmettire bu süreç ilerletiliyor.”

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBülent ArınçİmralıİzmirMardinMilliyetçi Hareket PartisiMuşTeröroyun
Görüş Bildir