'Başbakan, PKK İle Neyin Pazarlığını Yapıyor?'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

MHP'li Uzunırmak: Başbakan, PKK İle Neyin Pazarlığını Yapıyor?

MHP'li Uzunırmak: Başbakan, PKK İle Neyin Pazarlığını Yapıyor?

MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak, hükümetin açılım politikalarını milletten sakladığını iddia ederek, "Sayın Başbakan, açılımın devlet politikası olduğunu söyledi MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak, hükümetin açılım politikalarını milletten sakladığını iddia ederek, "Sayın Başbakan, açılımın devlet politikası olduğunu söyledi. Ama şimdi açılımı milletten niçin gizliyor? Acaba neyin pazarlığı yapılıyor? Hangi şartlarda pazarlık yapılıyor? Bir an önce millete ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne açıklamalıdır" dedi.

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Uzunırmak, İmralı sürecine ilişkin çeşitli eleştirilerde bulundu. "Unutulan Manşetler" albümününden, 19 Şubat 1999 tarihli, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirildiğine ilişkin bir haberi gösteren Uzunırmak, hükümetin terör konusunda yürüttüğü şimdiki politikanın ise "unutulmayacak manşetler" kapsamına gireceğini söyledi.

"BAŞBAKAN'A ZORLA YAPTIRILAN NEDİR?"-

Başbakan Erdoğan'ın, Kayseri'deki konuşmasında, "Terörü bitirmek için ne gerekiyorsa yaparım. Terörün bitmesi için zehir içeceksin deseler içerim" sözlerini hatırlatan Uzunırmak, "Daha önce ona kızıyordum ama bu sözlerden sonra acınacak durumda olduğunu gördüm. Acaba, zehir içilecek derecede zorla yaptırılan nedir?" diyerek şöyle devam etti:

"Başbakan, 'Terör örgütüyle görüşüldüğünü söyleyen şerefsizdir' demişti. Şimdi, zehir içeceksin deseler içerim diyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da 2010 yılında, 'Teröristlerle pazarlık yapacak namussuz, şerefsizlerden değiliz' demişti. Arınç bugün ise 'İmralı'da Öcalan'la, Kuzey Irak'ta örgütle pazarlıklar 4-5 yıldır sürüyor, yeni bir şey değil' açıklaması yapıyor.

Hükümet, açılım adı altında başlattığı süreç, Meclis'ten gizleyerek sürdürülüyor. Sayın Başbakan, açılımın devlet politikası olduğunu söyledi. Ama şimdi açılımı milletten niçin gizliyor? Acaba neyin pazarlığı yapılıyor? Hangi şartlarda pazarlık yapılıyor? Bir an önce millete ve TBMM'ne açıklamalıdır."

Açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Uzunırmak, 4. Yargı Paketi'ne yönelik, "Muhtemeldir ki KCK'lılar, zehir içmeye bedel bir teslimiyetle dışarı salınacaklar. KCK'lılar tutuklanırken Kasımpaşalı olan Başbakan, KCK'lılar dışarı çıkarken nasıl bir hüviyetle tanınacak, onun da adını koysun" değerlendirmesini yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAydınBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçİmralıIrakKayseriMilliyetçi Hareket PartisiTerörTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir