MHP'li Oktay Vural Reyhanlı'da

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

MHP'li Oktay Vural Reyhanlı'da

MHP'li Oktay Vural Reyhanlı'da

Vural, Reyhanlı'da partisinin ilçe binasında yaptığı açıklamada, bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa diledi. Terörün amacına ulaşmaması için her türlü provokasyona karşı çok dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Vural, "Unutmayalım ki bize sıkılan kurşunların, atılan bombaların, bu bombaları atanların birtakım siyasi amaçları vardır. Bu siyasi amaçlar doğrultusunda uygulamak istedikleri politikalara karşı birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz.

Komplo ve provokasyon karşısında dikkatli olmalıyız. Milletimizin bu konuda duyarlılığına çok teşekkür ediyorum. Ortaya çıkan belgelerle, Suriye'deki çatışmanın tarafları olanların ve Türkiye'nin de onları desteklediği dikkate alınarak birtakım bombalı araçların Türkiye'de bir eylem yapmak üzere hazırlandığına ilişkin girişimler vardıysa Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu tuzağa düşmemelidir. Bu gelişmelerin, bu istihbarat zafiyetinin hükümet tarafından giderilemeyeceğini, bu çerçevede TBMM'nin konuya el atması gerektiğini ifade ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunun takipçisi olacağız" dedi.

Vural, Türkiye'nin Suriye'deki iç savaşın tarafı haline gelmemesi gerektiğini belirterek, "Dolayısıyla hem Türkiye'de açılım adı altında terör örgütü PKK'nın siyasal amaçlarını meşrulaştırılmasına yönelik süreç hem de dış politikada Suriye'deki çatışmanın taraflarının birini destekliyor pozisyonuna düşmek, Türkiye'nin menfaatlerine ve manevi değerlerine aykırıdır" diye konuştu.

Vural, açıklamalarının ardından ikinci patlamanın meydana geldiği PTT binası önünde incelemelerde bulunarak, esnafa ve Şamlıoğlu, Karaca, Kırar, İri, Yumuşak, Okyay ve Basık ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Haberin alındığı kaynak » www.haber7.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Milliyetçi Hareket PartisiReyhanlıSuriyeTerörTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir