Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MHP'de Şimdi de Kurultay Tarihi Karmaşası: 19 Haziran mı, 10 Temmuz mu?

Anasayfa > Gündem

Yargıtay'ın kurultay kararını onaması ve bunun üzerine parti yönetiminin 10 Temmuz'da seçimli olağanüstü kongre kararı almasının ardından gözler Çağrı Heyeti'ne çevrilmişti. Çağrı Heyeti, MHP olağanüstü büyük kurultayının 19 Haziran 2016 Pazar günü saat 10.00'da Ankara Büyük Anadolu Otel'de toplanacağını açıkladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise, 'Kararı tanımıyoruz. kongremiz 10 Temmuz'da toplanacak' dedi.

Çağrı Heyeti'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

'Gelinen süreçte kongrenin toplantıya çağrılması ve icrasına ilişkin Çağrı Heyetimiz tek yetkili ve görevli organ sıfatıyla Olağanüstü Büyük Kongrenin 19 Haziran 2016 tarihinde saat 10.00'da, Ankara Büyük Anadolu Hotels Esenboğa Thermal ve Kongre ve Kültür Merkezi Tesisleri'nde yapılması hususunda karar almıştır. Bundan sonraki süreç içerisinde Çağrı Heyetimiz tarafından bu görev yerine getirilirken kongrenin toplantıya çağrılması ve icrası hususunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'miz ile tüm iletişim kanallarımız açık olacaktır. Alınan kararın ve yapılacak Olağanüstü Büyük Kongre Toplantısı'nın Türk milletine ve Milliyetçi Hareket Partisi camiasına hayırlı olmasını diler, kamuoyuna saygıyla bildiririz.'

Parti yönetiminden ilk yorum Yalçın'ndan: 'Kararı tanımıyoruz'

Parti yönetiminden ilk yorum Yalçın'ndan: 'Kararı tanımıyoruz'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın

Çağrı Heyeti'nin açıklamasının ardından parti yönetiminden ilk yorum Semih Yalçın'dan geldi.

Yalçın, 'Kararı tanımıyoruz. Kongremiz 10 Temmuz'da toplanacak' dedi.

Ardından Genel Merkez'de basın toplantısı düzenleyen Semih Yalçın, şunları söyledi:

'MHP mensupları 19'unda yapacaklarını söyledikleri kurultaya katılmayacaklar'

'Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'nin almış olduğu karar (olağanüstü kurultayı 10 Temmuz'da toplama kararı), yargının hükmünü de gerçekleştiriyor. Yani o ihtiyacı da gideriyor, onun daha ötesine geçiyor, seçimli bir genel başkanlık yarışını da müsait hale getiriyor, yani açıyor. Söylemek istediğim şu, bütün bu açılımlar yapılmışken tekrar başka bir tarih aramanın farklı bir kasta hizmet ettiği kanaatindeyiz. Onun için genel merkezin bu anlamdaki kararı kesindir, kongre tarihimiz bellidir. Bunun dışında farklı bir yol aramaya hiç gerek yok.

Kaos istenmiyorsa MHP'nin bu samimi karara herkesin uyması gerekir. 19'unda böyle bir karar alındıysa MHP Genel Başkanı başta olmak üzere MHP mensupları 19'unda yapacaklarını söyledikleri kurultaya katılmayacaklardır.'

Genel Merkez 10 Temmuz'u işaret ediyor

Genel Merkez 10 Temmuz'u işaret ediyor

Arşiv

Yargıtay'ın olağanüstü kurultay kararını onamasının ardından parti yönetimi, 10 Temmuz'da 'seçimli olağanüstü kongre' yapılması kararını almıştı.

Muhalifler, Çağrı Heyeti'nin tarih belirlemesi gerektiğini ifade etmişti.

'MHP içine sinmese de Yargıtay’ın mezkur kararına saygı duyacaktır'

'MHP içine sinmese de Yargıtay’ın mezkur kararına saygı duyacaktır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yargıtay'ın kararını eleştirmişti.

Bahçeli, 'Yargıtay kim ya da kimlerin lehine çalıştığı belli olan 'Yandaştay' olma yolunda hızla ilerlemektedir. MHP içine sinmese de Yargıtay’ın mezkur kararına saygı duyacaktır' ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medya yansımaları

Genel Merkez'in 10 Temmuz'u işaret etmesi, Çağrı Heyeti'nin kurultay için 19 Haziran tarihini açıklaması, MHP'de suların bir süre daha durulmayacağını gösteriyor. 

Peki sosyal medyada konuyla ilgili ne dediler?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
2
1
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
koray197206

Mhp delegesi olsam şu saattten sonra nasıl oy veririm ki bu yönetime. Madara ettiler partiyi.

ayar abi

Bahçeli ezip geçecek...

ayar abi

eee sonra

kartacali

bahçeli denen pisligi akp ne yapar eder tekrar genelbaşkan seçtirir