Görüş Bildir

MHP'de Muhalifler 544 İmza Topladı

Anasayfa > Gündem

MHP’de muhalefetin olağanüstü kongre için 544 delegeden topladığı imzalar avukatlar tarafından noter eşliğinde MHP Genel Merkezi’ne teslim edildi. İmzaları teslim eden avukatların genel merkez önünde açıklama yapmasına partililer izin vermedi.

Bahçeli, MHP'nin 12. Olağan Büyük Kongresi'nin 18 Mart 2018'de yapılacağını açıklamıştı.

MHP’de olağan üstü kongre isteyen muhaliflerin, 544 delegeden topladığı imza, avukatlar tarafından noter eşliğinde MHP Genel Merkezi’ne teslim edildi.

1 Kasım'daki 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi'nin ardından MHP’nin 'başarısız' olduğunu savunan partili muhaliflerden genel başkanlık için adı geçen Koray Aydın, Meral Akşener ve Sinan Oğan'ın avukatları, noter eşliğinde delegeden topladıkları imzayı, tek dosyada parti genel merkezine getirdi. 

Avukatların girişi esnasında yapılan güvenlik aramasında kısa süreli kargaşa yaşandı. Avukatlar daha sonra partinin Yazı İşleri Müdürlüğüne tek klasörde toplanan imzaları teslim etti.

Avukatlar böyle gönderildi

Avukatlar böyle gönderildi

3 avukat noter ile birlikte 544 imzayı teslim ettikten sonra genel merkez çıkışında bekleyen gazetecilere açıklama yapmak istedi. Ancak partideki bir grup görevli, avukatların açıklama yapmasını engelleyerek, yaka-paça araçlarına bindirerek uzaklaştırdı. Avukatların araçlarının da tekmelendiği görüldü.

Kurultay süreci

Kurultay süreci

Toplanan imzalar, tüzük kurultayı için yeter sayı olan 245'i geçiyor. MHP'nin bin 220 delegesi bulunuyor. Tüzük değişikliğinde, delegenin saltçoğunluğu aranacak. 

Tüzük kurultayı için toplanan 544 delegenin imzası, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye sunulacak. Bahçeli, bu imzaları kontrol ettikten sonra kararını verecek.

Parti tüzüğünde, toplanan imzaların değerlendirilmesine ilişkin süreyi belirten bir madde bulunmuyor.

MHP'de 21 Kasım 2015'te Sinan Oğan, 28 Kasım 2015'te Koray Aydın ve 30 Kasım'da da Meral Akşener genel başkanlığa aday olduğunu açıklamış ve tüzük değişikliği kongresi yapabilmek için delegelerden imza toplamaya başlamıştı.

Genel Başkan Devlet Bahçeli Kızılcahamam toplantısında “ne kadar imza toplarlarsa toplasınlar kurultaya gitmeyeceğim' demişti.

AA ve CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
91
12
9
6
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ercan

etmeyin eylemeyin tek bi aday çıkarın ve gönderin şu herifi mhp bitmeden önce..

Semih Güney

Beterin beteri gelmesin de adam gibi biri gelsin artık

Slark

bahçeli gitse ne olur gitmese ne olur mhpde kim gelirse gelsin max %5 arttırır oyunu oda maximum yani. zaten chpnin 2019 seçimlerindede %25 alacağı garantile... Devamını Gör