MGK Sonrası Açıklama

-

Yılın İkinci MGK Toplantısı Bugün

Yılın İkinci MGK Toplantısı Bugün

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki toplantı, Çankaya Köşkü'nde saat 13.30'da başlayacak. Toplantıya, yeni atanan MGK Genel Sekreteri Muammer Türker de ilk kez katılacak.
Suriye'deki saldırılar, diplomatik çabalar ve sınırdaki son durum ele alınacağı toplantıda Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun kurul üyelerine konuya ilişkin bilgi vermesi bekleniyor.
Irak'taki siyasi kriz, Maliki hükümetiyle yaşanan gerilim de gündemdeki konular arasında olacak.
20 Mayıs'ta Amerika'nın Chicago kentinde yapılacak NATO zirvesi öncesinde toplanacak kurulda, ittifakın yeni konsepti, füze kalkanı, Afganistan gibi konular da değerlendirilecek.
Her toplantıd...

Haberin Tamamı İçin:

MGK Sonrası Açıklama

MGK Sonrası Açıklama

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK), toplantısı sona erdi. Yapılan açıklamada toplantıda ülke güvenliğini ilgilendiren iç ve dış gelişmelerin ele alındığı belirtildi.
Yapılan açıklamada, toplantıda güvenlik güçlerinin son dönemde terörle mücadelede gerçekleştirdiği operasyonlar da dahil olmak üzere yürütülen faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verilerek bu mücadelenin önümüzdeki dönemde de kapsamlı ve çok yönlü bir yaklaşımla sürdürülmeye devam edileceği, bu çerçevede terör örgütünün ve destekçilerinin halkın birliğini, bütünlüğünü, güvenliğini, huzurunu ve refahını hedef alan her türlü eylem ve girişimiyle kararlılıkla mücadele edileceği vurgulandığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAhmet DavutoğluBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayIrakNATOSuriyeTerör
Görüş Bildir