Mevlüt Çavuşoğlu'dan Ricciardone'ye Tepki

 > -

Mevlüt Çavuşoğlu'dan Ricciardone'ye Tepki

Mevlüt Çavuşoğlu'dan Ricciardone'ye Tepki

ABD Büyükelçisi Frank Ricciardone'nin dünkü ABD Milli Gün resepsiyonunda yaptığı konuşmaya bir tepki de AK Parti'nin Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi.

Büyükelçi'nin, "Kennedy caddesinden gelen sesleri dinliyorum" sözlerine tepki gösteren Çavuşoğlu Hürriyet'e, "Gezi olaylarında iki ayrı grup gösterici vardı; Birinci barışçı gösteri yapanlar, diğerleri marjinaller, illegal hatta terör örgütü üyeleri, yakıp yakınlar, vandallar. Kennedy caddesindeki eylemleri de bu ikinci grup, yani vandallar yaptı" dedi.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne bombalı saldırıda bulunan DHKP-C örgütü üyelerinin de yer aldığını vurgulayan Çavuşoğlu, "barışçı göstericiler ile vandalları ayırt etmek gerekir. Büyükelçi bu ayrımı yapmamış, ortalığı ateşe veren, araçları yakan, molotof kokteyli atan, vandalları destekleyen ifadeler kullanmıştır. Bu kabul edilemez" dedi.

Büyükelçi'nin gerek resepsiyon programına ilişkin davetiyede, gerekse konuşmasında Atatürk ve ABD eski Başkanları'ndan Kennedy'nin demokrasi ve özgürlükler konusundaki sözlerine yer vermesinden hiç rahatsız olmadıklarını, "aksine bu konuda Büyükelçi ile tamamen aynı düşündüklerini" söyleyen Çavuşoğlu, "Biz demokrasi ve özgürlük konusunda ABD ile aynı görüşleri paylaşıyoruz. Sadece paylaşmakla da kalmıyor, birlikte tüm dünyada bunun ortak mücadelesini de veriyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAnkaraAntalyaTerör
Görüş Bildir