Metrobüs Yolcusu Sıkıntıya Girecek

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Metrobüsün Kalbi 15 Gün Kapalı

Metrobüsün Kalbi 15 Gün Kapalı

Metrobüs hattının en yoğun istasyonlarından biri olan Mecidiyeköy Metrobüs istasyonunda Peron alanının genişletilmesi, yürüyen merdiven ve asansör montajının yapılıp Ramazan Bayramına yetiştirilebilmesi için mevcuttaki iki erişim yolundan biri olan alt geçit 31.07.2012 Salı günü sabah 06.00’dan itibaren 15 gün süre ile kapatılacak.

Bu süre içinde yolcular; Metrobüs Mecidiyeköy istasyonuna erişimi 100 metre ilerideki mevcut yaya üst geçitten sağlanacak. İstasyon erişiminde problem yaşanmaması için yaya üst geçit merdivenlerinin genişliği iki katına çıkarıldı. Yayaların karşıdan karşıya geçişleri kesintisiz hale gelecek.

Bu çalışma ile mevcutta 5 metre olan Metrobüs istasyonu yaya peronu genişliği 8 metreye çıkarılacak. Proje kapsamında mevcut altgeçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi-Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak.

Ayrıca bölgede Mecidiyeköy Viyadüğü ve araç yolları sebebiyle yayalar için sıkıntılı bir durum olan karşıdan karşıya geçişler kesintisiz hale gelecek. Yaya

altgeçidinde engelli vatandaşlar için asansör konulacak.

Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonundaki yoğun yaya talebini karşılamak için mevcutta 4 metre olan yaya merdiveni haricinde; biri inişe, biri çıkışa çalıştırılmak üzere 2 adet yürüyen merdiven konulacak.

Haberin Tamamı İçin:

Bu Çalışma Metrobüs Yolcularını Sıkıntıya Sokacak

Bu Çalışma Metrobüs Yolcularını Sıkıntıya Sokacak

İstanbul'da Mecidiyeköy Metrobüs istasyonuna erişimi sağlayan alt geçit yarın sabahtan itibaren 15 gün süreyle kapatılacak.

Haberin Tamamı İçin:

Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonu Yenileniyor

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbultransfer
Görüş Bildir