Meteoroloji Uyarıyor: Kuvvetli Yağış ve Rüzgara Dikkat!

-

Yapılan son değerlendirmelere göre Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kocaeli, Sakarya, Samsun, Erzincan, Artvin ve Ardahan çevrelerinde aralıklarla yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların; sabah saatlerinde Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Ardahan ve Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), güneydoğu bölgelerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların sabah saatlerinde Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  • KAR ERİMESİ VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Kuvvetli esmesi beklenen güneyli rüzgarlar nedeniyle Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da muhtemel çığ tehlikesi ile kar erimeleri sonucu meydana gelebilecek olumsuzluklara (heyelan, çığ, ulaşımda aksamalar v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  • KUVVETLİ RÜZGAR İLE SOBA VE BACA GAZI KAYNAKLI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Marmara bölgesi başta olmak üzere kuzey, iç ve batı kesimlerde rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden muhtemel soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. 

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 17

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 15

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu 17

KOCAELİ Çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 18

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Muğla'nın güney çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar'ın kuzey ve kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu 10

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 19

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 18

MUĞLA Çok bulutlu, sabah saatlerinde güney çevreleri sağanak yağışlı 13

AKDENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15

ANTALYA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 18

HATAY Parçalı ve çok bulutlu 13

ISPARTA Çok bulutlu ve sabah saatlerinde yağmurlu 11

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğle saatlerinden sonra Sivas ve Kayseri çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 9

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 8

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 11

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 9

BATI KARADENİZ 

Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah ilk saatlerde Kastamonu'nun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 13

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 19

KASTAMONU Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmur ve yüksekleri karla karışık yağmurlu 8

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Samsun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı çok bulutlu ve sabah saatlerinde yağmurlu 12

ÇORUM Parçalı çok bulutlu ve sabah saatlerinde yağmurlu 8

SAMSUN Parçalı çok bulutlu ve sabah saatlerinde yağmurlu 17

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 16

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Erzincan çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, Ardahan çevrelerinin gece saatlerinden sonra kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ERZURUM Parçalı, zamanla çok bulutlu 1

KARS Parçalı, zamanla çok bulutlu -1

MALATYA Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, 6

VAN Parçalı, zamanla çok bulutlu 3

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde batısının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı zamanla çok bulutlu 8

GAZİANTEP Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu 7

MARDİN Parçalı zamanla çok bulutlu 7

ŞANLIURFA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu 10

DENİZLERDE HAVA

Gece Batı Karadeniz'in batısı ve Marmara'da fırtına, Akşam Batı Karadeniz'in batısı, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sabah saatlerinde yağmurlu geçecek. Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam batısı 5 ila 7 (40-60 km/s), gece 6 ila 8 (50-75 km/s), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, batısı ile akşam tamamı güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısı 1,5 ila 2,5m, akşam saatlerinden sonra 2,5 ila 3,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  • MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s) akşam 5 ila 7 (40-60 km/s) gece 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m gece 3,0m Görüş: İyi.

  • EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), akşam 5 ila 7 (40-60 km/s), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan, açıkları güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi akşam 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.

  • AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve geneli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), öğleden sonra 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu , Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinBayburtBoluÇorumDüzceErzincanErzurumFırtınaGümüşhaneHatayIspartaİstanbulKarsKastamonuKayseriKocaeliKonyaMalatyaMuğlaSakaryaSamsunSivasTrabzonVanZonguldak
Görüş Bildir