Meteoroloji Uyarıyor: Kuvvetli Yağış ve Fırtınaya Dikkat!

 > 
22PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Kırıkkale, Sivas, Çorum, Tokat, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa'nın kuzeyi ile Erzurum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, güney ve batı kıyıların yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinde, gece saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

Kuzey Ege'de güney yönlerden esmekte olan rüzgarın bu sabah saatlerinden sonra etkisini artırarak fırtına şeklinde 6 ila 8 kuvvetinde esmesi bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Trakya ile doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinde, gece saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de güney yönlerden kuvvetli zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuzey Ege'de güney yönlerden esmekte olan rüzgarın bugün (Cuma) sabah saatlerinden sonra etkisini artırarak fırtına şeklinde 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Cumartesi günü sabah saatlerinde etkisini kaybedecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli, gece saatlerinde Trakya ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneybatısında güney yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20

ÇANAKKALE Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 18

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

KIRKLARELI Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 16

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde İzmir ile Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde güney yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 14

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 18

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 22

ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

HATAY Çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı 21

MERSİN Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı ile Sivas ve Kırıkkale çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 15

ÇANKIRI Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 12

KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu 17

KONYA Parçalı ve çok bulutlu 17

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

KARABÜK Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

KASTAMONU Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

ZONGULDAK Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 18

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Gümüşhane ve Bayburt ile öğle saatlerinden sonra Çorum ve Tokat çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı çok bulutlu 18

ORDU Parçalı çok bulutlu 21

SAMSUN Parçalı çok bulutlu 23

TRABZON Parçalı bulutlu 22

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Erzurum, Muş ve Bingöl çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM  Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 8

IĞDIR Parçalı ve çok bulutlu 11

KARS Parçalı ve çok bulutlu 8

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman, Diyarbakır ve Şanlıurfa'nın kuzey çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu 13

SİİRT  Parçalı ve çok bulutlu 15

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege'de fırtına; Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), öğle saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), akşam saatlerinden sonra 5 (40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, akşam saatlerinden sonra 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerinden itibaren güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyi 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), öğle saatlerinden itibaren batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), sabah ilk saatlerde 5 (40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10 ila 30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir