Bugün Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Kıyı Ege ile Marmara'nın batısında kuvvetli yağış!

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Eskişehir ile gece saatlerinde Sivas, Kayseri, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde görülecek yağışların, öğle saatlerinden sonra Ege Kıyıları ile Çanakkale ve Edirne çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden, hafif arasıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile zamanla iç ve batı kesimlerde kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ege Kıyıları ile Çanakkale ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olası beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, su baskını vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; iç ve batı kesimlerde kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah saatlerinde ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 18

EDİRNE Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 18

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

KOCAELİ Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 19

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı 15

AYDIN Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 18

DENIZLİ Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı 20

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 18

 • AKDENİZ

Parçalı zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Göller Yöresinde güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 25

ANTALYA Parçalı zamanla çok bulutlu 19

HATAY Parçalı ve az bulutlu 22

MERSIN Parçalı ve az bulutlu 22

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Eskişehir, gece saatlerinde Sivas ve Kayseri çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 17

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı 19

KONYA Parçalı ve çok bulutlu 19

NEVSEHİR Parçalı ve çok bulutlu 17

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bolu, Bartın ve Karabük çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı 24

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı 17

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu 17

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı 20

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇORUM Parçalı zamanla çok bulutlu 19

ORDU Parçalı ve az bulutlu 22

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 16

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 23

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, gece saatlerinde Erzincan ve Tunceli çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 10

MALATYA Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 17

MUŞ Parçalı ve az bulutlu 13
VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 11

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Parçalı ve az bulutlu 18

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 18

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 17

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 21

DENİZLERDE HAVA

 • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, doğusunda 4 ila 6, gece saatlerinden sonra batısı kuzeydoğudan 4 ila 6; Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, gece saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

 • MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

 • EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7, öğle saatlerinden sonra kuzeyinde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğu, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaErzurumEskişehirHatayİstanbulKayseriMalatyaMersinMuşSamsunTunceliVan
Görüş Bildir