Meteoroloji'den İstanbul'a Acil Uyarı

 > -

Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün (12.03.2013 Salı) batı bölgelerde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, öğle saatlerinden itibaren batı bölgelerde kuvvetlenerek, Balıkesir, Bursa, Manisa, İzmir, Aydın'ın kuzey ve doğusu, Çanakkale'nin güneyi ile öğleden sonra ve akşam saatlerinde Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Sakarya, Yalova, Bolu, Karabük, Çankırı ve Ankara çevrelerinde yerel olarak etkili olması bekleniyor.

Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden özellikle yağış anında kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bugün (12.03.2013 Salı) batı bölgelerde beklenen yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın neden olabileceği yerel dolu yağışı, yıldırım, ani sel, su baskını ile gerçekleşen son yağışlar nedeniyle toprağın suya doygun halde olması ve havzalarda doluluk oranı sonucu muhtemel taşkın riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde yağış anında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden orta kuvvette, iç ve batı kesimlerde kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, öğle saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa, Manisa, İzmir, Aydın'ın kuzey ve doğusu, Çanakkale'nin güneyi ile zamanla Bilecik, Kütahya, Ankara, Eskişehir, Sakarya, Yalova, Bolu, Karabük ve Çankırı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( lokal su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb. ) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • BACA GAZI ZEHİRLENMESİ UYARISI: Yurdun iç ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi beklenen rüzgar nedeniyle oluşabilecek baca gazı zehirlenmelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak Bursa, Balıkesir, Bilecik, Yalova ve Çanakkale'nin güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 19

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 18

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 21

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, Anadolu Yakası aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Kütahya ile Aydın'ın kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 17

DENİZLİ Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 22

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 21

KÜTAHYA Parçalı, zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 16

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batı kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 21

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

FETHİYE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 13

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

AKSARAY Parçalı ve çok bulutlu 20

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 17

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 15

NEVŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 18

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Bolu ve Karabük çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 13

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 17

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Orta Karadeniz Bölümü ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇORUM Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

ORDU Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 20

SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 20

TRABZON Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 19

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla kuzey ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, doğusunda gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZİNCAN Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 11

ERZURUM Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

TUNCELİ Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 14
VAN Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu 7

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 19

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu 19

KİLİS Parçalı ve çok bulutlu 19

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 21

Haberin Tamamı İçin:

Meteorolojiden İstanbul'a Acil Uyarı

Meteorolojiden İstanbul'a Acil Uyarı

Meteoroloji'den İstanbul Anadolu Yakası'na kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul radarından alınana son verilere göre halen Marmara'nın güneydoğusunda devam eden yağışın, önümüzdeki 3 saatlik periyotta İstanbul'un Anadolu Yakası'nda kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışa sebep olmasının beklendiğini açıkladı. Yaşanabilecek olumsuzluklara (yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, su baskını vs.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınBursaErzurumEskişehirİstanbulİzmirKahramanmaraşKütahyaManisaSakaryaSamsunVan
Görüş Bildir