Dikkat! Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinde aralıklarla görülecek yağışların Marmara'nın doğusu ile Muğla, Antalya'nın doğu çevreleri, Adana, Osmaniye, Hatay kıyıları, Tunceli, Bingöl, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Afyon, Kütahya, Bolu ve Kastamonu'nun yüksekleri, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile doğu Anadoluda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'da hissedilir derecede olmak üzere Ülkemizin batısında azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz kıyında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Marmara'nın doğusu ile Muğla, Antalya'nın doğu çevreleri, Adana, Osmaniye, Hatay kıyıları, Tunceli, Bingöl, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara'nın doğusunda kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, zamanla Trakya ile güneydoğu kesimlerde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 8

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 8

SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 10

TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Kütahya, Uşak ve Afyon çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı 11

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 11

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 6

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın doğu kesimleri, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu çevrelerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı 16

ANTALYA Parçalı çok bulutlu, doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

DALAMAN Parçalı çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 9

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney kesimlerinde hafif olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinde Ankara, Eskişehir ve Çankırı'nın yükseklerinde, gece saatlerinde Yozgat, Kırşehir, Aksaray ve Nevşehir çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 10

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 8

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, Ereğli çevreleri ile öğle saatlerinde il geneli hafif yağmurlu 10

YOZGAT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 8

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların gece saatlerinde Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı 10
SİNOP Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 13

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 9

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, Trabzon ve Amasya çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

ARTVİN Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 12

GÜMÜŞHANE Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlertinden sonra aralıklı yağmurlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 11

SAMSUN Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 18

TRABZON Parçalı, zamanla çok bulutlu, sabah ilk saatler ile akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 16

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı az bulutlu, güney ve batısı ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı -5

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı -3

VAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 12

DİYARBAKIR Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

GAZİANTEP Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

SİİRT Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 12

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBingölBursaErzurumEskişehirHatayİstanbulKütahyaMalatyaMuğlaOsmaniyeSakaryaSamsunTekirdağTunceliVanYozgat
Görüş Bildir