Hava Sıcaklığı Yurt Genelinde Hissedilir Derecede Azalacak

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kuzey Ege kıyıları ile zamanla İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı bölgelerimizde 1 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerde güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege Kıyıları ve Marmara'nın güneybatısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı, batısı çok bulutlu, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında, güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor

BOZCAADA Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 14

BURSA Parçalı ve çok bulutlu 16

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 12

TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 11

  • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege kıyıları ile zamanla İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kıyı Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 12

DENİZLİ Parçalı bulutlu 14

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı 14

MANISA Parçalı ve çok bulutlu 14

  • AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 19

ALANYA Parçalı ve az bulutlu 19

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 17

ISPARTA Parçalı bulutlu 10

  • İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKSARAY Parçalı ve az bulutlu 12

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 13

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 12

KONYA Parçalı ve az bulutlu 13

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 12

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 18

SİNOP Parçalı ve az bulutlu 11

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 12

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, sabah saatlerinde doğusu çok bulutlu, zamanla bölge genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 10

ORDU Parçalı ve az bulutlu 12

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 14

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 13

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı, sabah saatlerinde doğusunun çok bulutlu, zamanla bölge genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 9

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu -2

KARS Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 2

VAN Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 7

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 13

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 13

KİLİS Parçalı ve az bulutlu 15

SİİRT Parçalı ve az bulutlu 12

Haberin Tamamı İçin:

Meteorolojik Uyarılar veya Değerlendirmeler

Hava Sıcaklığı yurt genelinde hissedilir derecede azalacak. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının Cuma günü batı bölgelerde, hafta sonunda ise yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (3 ila 7 derece) olmak üzere ülke genelinde azalacağı ve önümüzdeki hafta yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Yurdumuzun batı bölgelerinin bu geceden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor.

Yarın (14.02.2013 Perşembe) Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesiminde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

15.02.2013 Cuma günü mevcut yağışlı havaya ilave olarak yurdumuzun Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimi, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağış bekleniyor. Yağışların Muğla, Antalya’nın doğu ilçeleri, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile zamanla Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, Eskişehir, Bilecik ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

16.02.2013 Cumartesi günü Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege dışında tüm bölgelerde görülecek yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da genellikle yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

17.02.2013 Pazar günü yağışların yurdun doğusunda etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınBursaEdremitErzurumEskişehirHatayİstanbulİzmirManisaMuğlaOsmaniyeSamsunTekirdağVan
Görüş Bildir