Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre Edirne çevreleri dışında tüm yurdun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların sabah saatlerinden itibaren Hatay, Osmaniye ve Adana'nın güney ve doğu ilçeleri (Ceyhan, Yumurtalık ve Karataş) ile Tunceli, Muş, Elazığ, Bitlis, Siirt ve Batman'ın kuzeyinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Isparta, Burdur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ülkemiz genelinde güney ve güneybatı (lodos), zamanla Marmara'nın kuzeyi ve Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz'in batı kıyıları ile Doğu Akdeniz kıyıları ve İç Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-60 Km/S) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Hatay, Osmaniye ve Adana'nın güney ve doğu ilçeleri (Ceyhan, Yumurtalık ve Karataş) ile Tunceli, Muş, Elazığ, Bitlis, Siirt ve Batman'ın kuzeyinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde, iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Çok bulutlu, Edirne çevreleri dışında bölge genelinin aralıklı yağmurlu, sabah ve akşam saatlerinde Bursa, Balıkesir, ve Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, sabah ve akşam saatlerinde karla karışık yağmur, yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. 9

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

TEKİRDAĞ Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu 9

YALOVA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

 • EGE

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin aralıklı yağışlı, akşam saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, kıyılarında yer yer gökgürültülü sağanak,sabah ve akşam saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Çok bulutlu, yağmurlu, karla karışık yağmur 7

DENİZLİ Çok bulutlu,akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 11

İZMİR Çok bulutlu,akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 11

UŞAK Çok bulutlu,akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 6

 • AKDENİZ

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin, akşam saatlerinden sonra doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, kıyılarında yer yer gökgürültülü sağanak, Isparta ve Burdur çevrelerinde sabah saatlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı bekleniyor. Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Hatay, Osmaniye ve Adana'nın güney ve doğu ilçelerinde (Ceyhan, Yumurtalık ve Karataş) kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinden itibaren Batı ve Doğu Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı (Lodos), gece saatlerinden itibaren Antalya Körfezi'nde kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-60 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerine kadar güney ve doğu ilçelerinde (Ceyhan, Yumurtalık ve Karataş) kuvvetli olması bekleniyor. 17

ANTALYA Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

ISPARTA Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmu ve yüksekleri kar yağışlı, öğle saatlerinde yağmurlu 8

OSMANIYE Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 14

 • İÇ ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve akşam saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Bölgenin doğusunda güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah ve akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu 8

ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah ve akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 7

KIRIKKALE Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah ve akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu 9

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 9

 • BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

DÜZCE Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 11

SİNOP Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinden itibaren bölgenin kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerin de sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 12

ARTVİN Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu 13

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 14

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 15

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Bitlis, Tunceli, Muş ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur, kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 7

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0

HAKKARİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1

VAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, zamanla yer yer kar yağışlı 5

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Siirt ve Batman'ın kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Batman'ın kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu 14

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'de 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla doğusunda 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinden sonra güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Orta Ege'de 4 ila 6, Güney Ege'de 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBitlisBursaErzurumHatayİstanbulKütahyaMuşOsmaniyeSamsunTunceliVan
Görüş Bildir