Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre: Yurdun Doğu Bölgeleri, öğle saatlerinden itibaren Antalya ve Güney Ege kıyıları ile gece saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu gece ve sabah saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'nın batısında 2 ila 4 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, doğu bölgeler ile bu akşam ve gece saatlerinde Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyıları ve Güney Ege kıyıları ile zamanla Marmara'nın güneybatısı ve Kuzey Ege Kıyıları'nda kuvvetli(30-60 Km/S), Marmara'nın batısında yer yer fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esmesi bekleniyor.

 • UYARILAR

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve sabah saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı, batısının çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Kırklareli, Edirne ve Çanakkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Bölgenin kuzeyi ile zamanla genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S), batısında yer yer fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esmesi bekleniyor.

İSTANBUL Parçalı bulutlu 13

SAKARYA Parçalı bulutlu 15

TEKİRDAĞ Parçalı bulutlu 13

YALOVA Parçalı bulutlu 14

 • EGE

Parçalı, zamanla Güney Ege Kıyıları'nın çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinden kıyılarındaa zamanla bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli(30-60 Km/S) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 9

AYDIN Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 15

İZMİR Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 16

MUĞLA Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 12

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 16

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 17

K.MARAŞ Parçalı bulutlu 11

 • İÇ ANADOLU

Parçalı, kuzeydoğusunun çok bulutlu, ilk saatlerde Sivas çerelerinin hafif olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu 9

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 10

KAYSERİ Parçalı çok bulutlu 7

KIRIKKALE Parçalı bulutlu 10

 • BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde Bolu ve Kastamonu ile bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu 9

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 14

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu 8

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 13

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile sabah saatlerinde Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BAYBURT Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar kar yağışlı 3

GÜMÜŞHANE Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar kar yağışlı 5

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 13

TRABZON Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 12

 • DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZİNCAN Çok bulutlu 4

ERZURUM Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -2

KARS Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -1

VAN Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Mardin ve Batman çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu 12

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 10

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu 10

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınErzurumFırtınaİstanbulİzmirKahramanmaraşMardinMuğlaSakaryaSamsunVan
Görüş Bildir