Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre doğu bölgelerdeki yağışlara ilave olarak, ülkemizin batısının öğle saatlerinden itibaren, Trakya'dan başlamak üzere Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı bir sistemin etkisine girmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun güney ve batısında yer yer kuvvetli olacak yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Güneydoğu Anadolu ile öğle saatlerinde Marmara'da güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile akşam saatlerinden sonra ülkemizin kuzeybatısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Diyarbakır, Siirt, Batman, Mardin, Adıyaman, Ş.Urfa) ile Doğu Anadolu'nun güney ve batısında (Bitlis, Bingöl, Muş, Tunceli, Elazığ, Malatya, Erzincan, Şırnak, Hakkari, Van) yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksama, ani sel, yerel su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • TOZ TAŞINIMI UYARISI: Ülkemizin güneydoğusunda (Hakkari, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Şırnak ve Batman) toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Çamur şeklinde yağış, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Trakya zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli, gece saatlerinde Bilecik ile Balıkesir ve Bursa'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 10

İSTANBUL Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Avrupa Yakası, zamanla il geneli aralıklı yağmurlu 8

SAKARYA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 7

TEKİRDAĞ Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 8

 • EGE

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde kuzeybatısının zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı 4

İZMİR Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 12

KÜTAHYA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı 4

MUĞLA Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 10

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, K.Maraş ile gece saatlerinde bölgenin batısının aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Antalya'da yağmur ve sağanak diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 17

ANTALYA Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde batısı aralıklı sağanak yağışlı 16

ISPARTA Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı 4

K.MARAŞ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu 8

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Sivas ile gece saatlerinde Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı 4

ESKİSEHİR Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı 4

KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu 4

NEVSEHİR Parçalı ve çok bulutlu 3

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra batısının, gece saatlerinde batısı ile Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur, iç ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BARTIN Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 6

BOLU Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı 5

KASTAMONU Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı 4

ZONGULDAK Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 6

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kıyılarında yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BAYBURT Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1

GİRESUN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin güney ve batısında (Bitlis, Bingöl, Muş, Tunceli, Elazığ, Malatya, Erzincan, Şırnak, Hakkari, Van) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Şırnak ve Hakkari çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden, yağışların yer yer çamur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

ERZİNCAN Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı 5

ERZURUM Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -2

HAKKARI Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı 1

VAN Çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı 3

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri ile zamanla bölgenin kuzey kesimlerinde kar şeklinde görülecek yağışların; Diyarbakır, Siirt, Batman, Mardin, Adıyaman ve Ş.Urfa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklendiğinden, yağışların yer yer çamur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

SİİRT Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 5

DİYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 4

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 5

ADIYAMAN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 5

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBingölBitlisBursaDiyarbakırErzurumEskişehirHakkariİstanbulKahramanmaraşKütahyaMalatyaMardinMuğlaMuşSakaryaSamsunŞanlıurfaŞırnakTunceliVan
Görüş Bildir