Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yağışın; Hakkari, Van ve Şırnak'ın yüksek kesimlerinde yoğun kar (20 cm ve üzeri), Şırnak İl merkezinde kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50 kg/metrekare) şeklinde etkili olması bekleniyor. Bu sabah ilk saatlerde Kars, Ağrı, Batman ve Mardin ile Konya'nın Beyşehir ilçesinde yer yer yoğun sis, gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman fırtına (30-50km/s, zaman zaman 70 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

 • YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusunda görülecek yağışın zamanla şiddetini artırarak, bugün (Salı) Hakkari, Van ve Şırnak'ın yüksek kesimlerinde yoğun kar (20 cm ve üzeri), Şırnak İl merkezinde kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50 kg/metrekare) şeklinde etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (yoğun kar yağışı sonucu görüş mesafesinde azalama, ulaşımda aksama, buzlanma ve don olayı, muhtemel çığ tehlikesi, kuvvetli yağmur ve sağanak sonucu ani, sel, taşkın, heyelan) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • YOĞUN SİS UYARISI: Bu sabah ilk saatlerde Kars, Ağrı, Batman ve Mardin ile Konya'nın Beyşehir ilçesinde yer yer yoğun sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (düşük görüş mesafesi ve ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
  ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ÇANAKKALE Parçalı bulutlu 7

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı 5

TEKİRDAĞ Çok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 4

YALOVA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı 5

 • EGE

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya) buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı bulutlu 6

AYDIN Parçalı bulutlu 13

İZMİR Parçalı bulutlu 11

MUĞLA Parçalı bulutlu 12

 • AKDENİZ

Parçalı, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı, zamanla çok bulutlu 15

ANTALYA Parçalı, zamanla çok bulutlu 16

K.MARAŞ Parçalı ve çok bulutlu 11

OSMANIYE Parçalı, zamanla çok bulutlu 15

 • İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu; sabah saatlerinde Eskişehir ve Karaman dışında bölge geneli ile öğle saatlerinde bölgenin doğusunun aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusu ile yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sabah saatlerinde Konya'nın Beyşehir ilçesinde yer yer yoğun sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

ESKİŞEHIR Çok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 3

KONYA Parçalı bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif karlı geçecek. Bu sabah saatlerinde Beyşehir ilçesinde yer yer yoğun sis hadisesi görülecek. 6

SİVAS Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 4

 • BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu; öğle saatlerine kadar bölge geneli, akşam saatlerine kadar kıyı kesimleri ile Kastamonu ve Karabük çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 3

KARABÜK Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 4

SİNOP Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 6

ZONGULDAK Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 4

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇORUM Çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadara aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

ORDU Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

SAMSUN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6

TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10

 • DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Malatya dışında bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar, Şırnak il merkezinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Van, Hakkari ve Şırnak'ın yüksek kesimlerinde yoğun kar, Şırnak il merkezinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don hadisesi ile birlikte bu sabah saatlerinde yoğun olmak üzere Kars ve Ağrı çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.

BİTLİS Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 4

ERZINCAN Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı 2

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı -1

VAN Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerine kadar güney kesimleri başta olmak üzere il genelinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 3

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ilk saatlerde Mardin ve Batman çevrelerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu 13

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 12

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu 10

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 11

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaErzurumEskişehirFırtınaHakkariİstanbulKahramanmaraşKütahyaMalatyaMardinMuğlaOsmaniyeSamsunŞırnakVan
Görüş Bildir