Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Kuzey Ege'de bugün (24.01.2013) öğle saatlerinden sonra rüzgarın güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın 25.01.2013 Cuma günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, batı bölgelerde kuvvetli (30-60 km/s) yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KUVVETLİ RÜZGAR ve BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Rüzgarın, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 Km/S) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yağmur ve sağanak geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Edirne, Çanakkale, çevreleri ile Balıkesir'in batı ilçelerinde (Edremit, Gönen ve Burhaniye) kuvvetlenmesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli(40-60 km/s)ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s)şeklinde esmesi bekleniyor. Lodos nedeniyle yaşanabilecek baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BİLECİK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 12

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 12

TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 2

  • EGE

Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Manisa ve Uşak, öğle saatlerinde Denizli, Muğla ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların; aksam saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, kıyı kesimlerde güney yönlerden kuvvetli(30-60 km/s), Kuzey Ege'de yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Lodos nedeniyle yaşanabilecek baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 16

KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve yer yer sağanak yağışlı 10

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 12

  • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Isparta, Burdur, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ile çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren Antalya ve çevresinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın,bölgenin batısında güneybatı yönlerden kuvvetlice(30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

G.MAGOSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

K.MARAŞ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

  • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Çankırı, Eskişehir ve Konya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

NİĞDE Parçalı ve çok bulutlu 11

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 11

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13

SİNOP Parçalı ve çok bulutlu 16

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 16

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜMÜŞHANE Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

ORDU Parçalı ve çok bulutlu 18

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 18

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 15

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 5

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 3

IĞDIR Parçalı ve çok bulutlu 6

VAN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 5

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 10

KİLİS Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

MARDİN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 10

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınBursaEdremitErzurumEskişehirFırtınaHatayİstanbulİzmirKahramanmaraşKütahyaMalatyaManisaMuğlaOsmaniyeSamsunVan
Görüş Bildir