Meteoroloji'den Kuvvetli Buzlanma Uyarısı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre; zamanla Datça, Marmaris, Bodrum ve Dalaman çevrelerinin aralıklı yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu ile Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; genellikle kuzey ve kuzeydoğu, akşam saatlerinden sonra Karadeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ BUZLANMA VE DON UYARISI: Marmara ile İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BİLECİK Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 4

EDİRNE Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 8

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 10

SAKARYA Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 9

 • EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla Datça, Marmaris, Bodrum ve Dalaman çevrelerinin aralıklık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 2

İZMİR Az bulutlu ve açık 11

MANİSA Az bulutlu ve açık 9

MUĞLA Az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Datça, Marmaris, Bodrum ve Dalaman çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. 11

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 17

ANTALYA Az bulutlu ve açık 16

K.MARAŞ Az bulutlu ve açık 11

OSMANİYE Az bulutlu ve açık 16

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 3

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 3

KONYA Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 0

YOZGAT Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. -2

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve az bulutlu 7

BOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 2

SİNOP Parçalı ve az bulutlu 9

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 7

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ARTVİN Parçalı ve az bulutlu 6

ORDU Parçalı ve az bulutlu 10

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 9

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 9

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. -5

KARS Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. -8

MALATYA Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 5

VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 1

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. -7

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. 8

MARDİN Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. 6

SİİRT Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. -3

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege'de fırtına, Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ

  Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 • MARMARA

  Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 5 ila 7, öğle 4 ila 6, akşam 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, akşam 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

 • EGE

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, Kuzey Ege'de 6 ila 8, Güney Ege'de 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi.

 • AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBodrumErzurumFırtınaİstanbulKahramanmaraşMalatyaMarmarisMuğlaSakaryaSamsunVanYozgat
Görüş Bildir