Meteoroloji'den Kar ve Fırtına Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava dalgası nedeniyle bu geceden itibaren hava sıcaklığının kuzey ve iç bölgeler başta olmak üzere ülkemiz genelinde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bursa, Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması beklenen yağışların; Gece saatlerinden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli, Rize ve Artvin'de çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

RÜZGAR Genellikle kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğleden sonra Marmara, Kıyı Ege ve Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ; Doğu Karadeniz'de bu gece saatlerinde başlayacak olan yağışların zamanla Giresun ve Trabzon'da kuvvetli (20-50mm), Rize ve Artvin'de çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olması bekleniyor. Yağışların, kıyılarda yağmur, sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı(Sel, Don tehlikesi, Çığ tahlikesi vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Bursa ve Bilecik çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 14

CANAKKALE Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

EDİRNE Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey ve İç Ege'nin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden itibaren Kuzey Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinde yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. 16

IZMIR Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 18

KUTAHYA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinde yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. 15

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu 19

 • AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Göller yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 21

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu 22

BURDUR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 18

K.MARAŞ Parçalı yer yer çok bulutlu 15

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kayseri çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 13

ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 13

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 15

SIVAS Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu, yarın kar yağışlı 10

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, akşam ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 14

KARABUK Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 12

KASTAMONU Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 8

ZONGULDAK Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 13

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz, Giresun ve Trabzon çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması beklenen yağışların; Gece saatlerinden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli, Rize ve Artvin'de çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA Çok bulutlu ve hafif yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu 13

ARTVIN Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı gececek. Yağışların kıyılarda çok kuvvetli ve şiddetli yağmur iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 11

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu, yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı gececek. 15

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden itibaren yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı gececek. Yağışların gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 16

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey ve doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ELAZIG Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 10

ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı 1

TUNCELİ Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 10

VAN Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DIYARBAKIR Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 13

GAZIANTEP Parçalı bulutlu 13

KILIS Parçalı bulutlu 15

SIIRT Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu 13

DENİZLERDE HAVA

Akşam saatlerinde Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına bekleniyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı Karadeniz ile zamanla geneli yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam saatlerinde 6 ila 8, Doğu Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan, öğle saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam batısı 6 ila 8, doğusu 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam 2,5 ila 3,5m, Görüş: orta.

 • MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; doğu ve kuzeydoğu 4 ila 6, akşam 6 ila 8, Güney Ege'de; güney ve güneydoğudan, akşam kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Kuzey Ege'de akşam 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, öğle saatlerinden sonra 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, öğle 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli, gece saatlerinde yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

Haberin Tamamı İçin:

Meteoroloji'den Kar ve Fırtına Uyarısı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBursaErzurumFırtınaİstanbulKahramanmaraşKayseriKilisKütahyaMuğlaSamsunVan
Görüş Bildir