Dikkat! Kuvvetli Yağış ve Fırtına

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Zonguldak, Bartın, Düzce, Kastamonu'nun kıyı kesimi, Sinop'un batı kıyıları ile Kocaeli ve Sakarya'nın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Orta ve Doğu Karadeniz'de 2 ila 4 derece artacak olan hava sıcaklığının, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de hissedilir derecede olmak üzere batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgar; genellikle güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Batı Karadeniz'de, öğle saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 Km/S) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz' in doğusunda bugün (Cumartesi ) öğle saatlerinden sonra batı ve kuzeybatılı yönlerden 5 ila 7 fırtınamsı rüzgar şeklinde esecek olan rüzgarın zaman zaman etkisini artırarak 6 ila 8 (60-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

Doğu Karadeniz'de bugün (Cumartesi ) öğlen batı kesimlerde, akşam saatlerinde bölge genelinde batı ve kuzeybatılı yönlerden 5-7 fırtınamsı rüzgar şeklinde esecek olan rüzgarın, zaman zaman etkisini artırarak 6 ila 8 (60-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Zonguldak, Bartın, Düzce, Kastamonu'nun kıyı kesimi, Sinop'un batı kıyıları ile Kocaeli ve Sakarya'nın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, yağış anında kısa süreli fırtına, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ile Bursa'nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli ile Sakarya'nın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

BİLECİK Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren parçalı ve az bulutlu 28

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öğle saatlerinden itibaren parçalı ve az bulutlu 26

EDİRNE Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu 28

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde il geneli, öğle saatlerinde Anadolu
Yakası sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren parçalı ve az bulutlu 26

 • EGE

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık 28

AYDIN Az bulutlu ve açık 32

İZMİR Az bulutlu ve açık 28

MUĞLA Az bulutlu ve açık 31

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 35

ANTALYA Az bulutlu ve açık 32

K.MARAŞ Az bulutlu ve açık 36

MERSİN Az bulutlu ve açık 33

 • İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı , kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu 31

ESKİŞEHİR Parçalı yer yer çok bulutlu 26

KONYA Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı bulutlu 33

NİĞDE Az bulutlu ve açık 32

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Zonguldak, Bartın, Düzce, Kastamonu'nun kıyı kesimi, Sinop'un batı kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 26

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 26

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 28

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 23

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, zamanla kıyı kesimleri çok bulutlu, akşam saatlerinde Samsun çevreleri ile gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-70 Km/S) şekilde esmesi bekleniyor.

BAYBURT Parçalı bulutlu 29

SAMSUN Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 31

TOKAT Parçalı bulutlu 35

TRABZON Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 29

 • DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Az bulutlu ve açık 34

ERZURUM Parçalı bulutlu 28

MALATYA Az bulutlu ve açık 34

VAN Az bulutlu ve açık 26

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Açık 37

DİYARBAKIR Açık 36

GAZİANTEP Açık 35

ŞANLIURFA Açık 38

 • DENİZLERDE HAVA

Orta ve Doğu Karadeniz'de fırtına, Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, doğusu 6 ila 8, öğleden sonra güney ve güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 öğleden sonra 3 ila 5 batısı güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Orta ve Doğu Karadeniz'de öğlen 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

 • MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, öğleden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimleri sabah yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, ilk saatlerde kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 güneyi 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,5m, Görüş: İyi.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık doğusu öğleden sonra parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 batısı öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısı 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı ve güneybatı, ilk saatlerde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumFırtınaİstanbulKahramanmaraşMalatyaMuğlaSakaryaSamsunVan
Görüş Bildir