Meteoroloji'den Sağanak Yağış Uyarısı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Orta Karadeniz Kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Bartın, Sinop, Amasya, Tokat ve Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile sabah saatlerinde Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Zonguldak çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğle saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Artvin'in kıyı, Samsun'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde batı ve kuzeybatı, güneydoğu kesimler ile zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege ile sabah ve öğle saatlerinde Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Artvin'in kıyı, Samsun'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluk şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, kısa süreli kuvvetli rüzgar vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Kuzey ve doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Sakarya ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı bulutlu 26

ÇANAKKALE Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 27

İSTANBUL Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 26

KIRKLARELİ Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı 26

 • EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık 23

İZMİR Az bulutlu ve açık 28

MANİSA Az bulutlu ve açık 30

MUĞLA Az bulutlu ve açık 30

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerine kadar Batı Akdeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 33

ANTALYA Az bulutlu ve açık 32

ISPARTA Az bulutlu ve açık 25

K.MARAŞ Az bulutlu ve açık 32

 • İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 25

ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 23

KAYSERİ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 23

KONYA Az bulutlu ve açık 24

 • BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğle saatlerinde Bartın ve Sinop ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 22

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 22

SİNOP Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 21

ZONGULDAK Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 21

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Artvin'nin kıyı, Samsun'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ARTVIN Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle ve akşam saatlerinde Hopa ve Arhavi ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 20

SAMSUN Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 22

TOKAT Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 22

TRABZON Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 22

 • DOĞU ANADOLU

Az bulutlu, kuzeydoğusu ile zamanla bölgenin kuzey ve batısının parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

MALATYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 28

ŞIRNAK Az bulutlu 28

VAN Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu 24

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 32

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 30

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 33

SİİRT Az bulutlu ve açık 31

 • DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ile ilk saatlerde Antalya Körfezinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz'de yer yer kuvvetli olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga:1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

 • MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

 • EGE Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'de 1,5 ila 2,5m, açıkları 3,0m Görüş: İyi.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzeydoğudan 3 ila 5, batısı 5 ila 7, öğle saatlerinde batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, ilk saatler kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Antalya körfezinde sabah 2,5m Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumİstanbulKahramanmaraşMalatyaMuğlaSakaryaSamsunVan
Görüş Bildir