Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Rüzgar Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Adana, Osmaniye, K.maraş'ın batı ilçeleri, Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz kıyı kesimi ile Sakarya çevrelerinde kuvvetli olacak yağışların; Sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ile Sinop’un batı kıyılarında, öğleden sonra Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ile Artvin’in kıyı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm. ve üzeri) olacağı , akşam saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri Adana'nın doğu ilçeleri, K.maraş'ın batı kesimleri ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun kuzeybatı kesimlerinde hissedilir derecede( 3 ila 8 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, kuzey iç ve batı bölgelerde kuvvetli olarak (30-60 km/saat), Batı ve Orta Karadenizde fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Karadeniz kıyı kesimi ile Sakarya çevrelerinde kuvvetli olacak yağışların; Sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ile Sinop’un batı kıyılarında, öğleden sonra Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ile Artvin’in kıyı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm. ve üzeri) olacağı, akşam saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri Adana'nın doğu İlçeleri, K.maraş'ın batı kesimleri ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını ve taşkın tehlikesi, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın ülke genelinde genellikle kuzeybatı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli, Batı ve Orta Karadeniz’de fırtına şeklinde(60-80 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanacak olumsuz şartlara karşı denizciler ve balıkçılar başta olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinden itibaren Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60km/saat) esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu 27

BURSA Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

İSTANBUL Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 25

SAKARYA Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların; kuvvetli olması bekleniyor. 22

 • EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık 23

İZMİR Az bulutlu ve açık 28

KÜTAHYA Az bulutlu 21

MUĞLA Az bulutlu ve açık 30

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı ve çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri ve K.maraş'ın batı ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri, Adana'nın doğu İlçeleri, K.maraş'ın batı kesimleri ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların akşam saatlerinden sonra doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 33

ANTALYA Az bulutlu ve açık 35

HATAY Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların akşam saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 31

K.MARAŞ Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların akşam saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 34

 • İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, sabah saatlerinden sonra kuzeybatı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Az bulutlu zamanla Parçalı bulutlu, kuzey ve batı çevreleri ile öğleden sonra il geneli sağanak yağışlı 22

ESKİŞEHİR Az bulutlu zamanla Parçalı bulutlu kuzey kesimleri sağanak yağışlı 20

KONYA Az bulutlu ve açık 26

NEVSEHIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 23

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop'un batı çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm. ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların sabah saatlerinden itibaren aşırı olması bekleniyor. 18

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların sabah saatlerinden itibaren kıyılarında aşırı olması bekleniyor. 18

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların sabah saatlerinden itibaren aşırı olması bekleniyor. 19

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, kıyıları yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Orta karadeniz ile Giresun çevreleri, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarında yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların öğleden sonra Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ile Artvin’in kıyı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm. ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor.

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 26

SAMSUN Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların sabah saatlerinden itibaren batısında, öğleden sonra doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 24

TOKAT Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların kuvvetli, doğu ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor. 25

 • DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyinin parçalı çok bulutlu ve sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ERZURUM Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

MALATYA Az bulutlu ve açık 31

TUNCELI Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 32

VAN Parçalı az bulutlu 27

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 36

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 32

KİLİS Az bulutlu ve açık 33

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 35

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz ile Batı Akdeniz'de kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in batısı ile Orta Akdeniz'de fırtına; Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve aşırı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu öğle saatlerinden sonra 6 ila 8, gece 7 ila 9; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden sonra 4 ila 6; batısı 6 ila 8; gece 7 ila 9 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, öğleden sonra 2,5 ila 3,5m, gece 3,5 ila 4,5m; Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

 • MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerinde 4 ila 6; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerinde 6 ila 8, gece saatlerinde 7 ila 9; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinde kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, batısında 6 ila 8 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinden sonra Batı ve Orta Akdeniz'de 2,5 ila 3,5m; Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumFırtınaHatayİstanbulKahramanmaraşKütahyaMalatyaMuğlaOsmaniyeSakaryaSamsunTunceliVan
Görüş Bildir