Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey kesimlerinde görülecek olan yağışların; Zonguldak, Düzce, Bartın, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Sinop, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 6 ila 10 derece olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara'nın kuzeydoğusu, Karadeniz kıyıları, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyı kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (30-60 km/s), Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Zonguldak, Düzce, Bartın, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Sinop, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın kuzeydoğusu, Karadeniz kıyıları, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyı kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (30-60 km/s), Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • BATI VE ORTA KARADENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI: Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden esmekte olan rüzgarın Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına (50-90 km/s), Orta Karadeniz'de tam fırtına (75-100 km/s), gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'de fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
  BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Bölgenin kuzey ve doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeydoğusunda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BİLECIK Parçalı bulutlu 24

BURSA Parçalı ve yer yer çok bulutlu 24

EDİRNE Parçalı bulutlu 30

İSTANBUL Parçalı ve yer yer çok bulutlu 26

 • EGE

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 27

DENİZLİ Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 32

İZMİR Az bulutlu ve açık 30

KÜTAHYA Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 24

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde Batı Akdeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 33

ANTALYA Az bulutlu ve açık 37

HATAY Az bulutlu ve açık 33

K.MARAŞ Parçalı ve az bulutlu 36

 • İÇ ANADOLU

Bölgenin kuzey ve doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Ankara, Kırıkkale, Çankırı ve Yozgat, öğle saatlerinde Yozgat ve Sivas çevrelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı 25

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 23

KIRSEHİR Parçalı ve yer yer çok bulutlu 25

KONYA Az bulutlu 25

 • BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Zonguldak, Düzce, Bartın, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve yer yer fırtına (50-70 km/S) şeklinde esmesi bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21

KARABÜK Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25

KASTAMONU Çok bulutlu, kıyılarında kuvvetli olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

ZONGULDAK Çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Rize ve Hopa, öğle saatlerinde Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 24

 • DOĞU ANADOLU

Bölgenin kuzey ve batısının parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kuzeydoğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BİTLİS Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 27

ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

MALATYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 32

VAN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 25

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısı ile zamanla kuzeyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BATMAN Az bulutlu ve açık 37

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 37

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 32

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 37

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'de fırtına, Batı Karadeniz, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, doğusunda 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, batısında 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Orta ve Doğu Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, Orta ve Doğu Karadeniz'de orta.

 • MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 • EGE Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, öğle saatlerinden sonra batıdan 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatlerde Batı Akdeniz açıklarında 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatı, öğleden sonra kuzeyden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumFırtınaHatayİstanbulKahramanmaraşKütahyaMalatyaSakaryaSamsunVanYozgat
Görüş Bildir