Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Sivas, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Iğdır, Ardahan, Ağrı, Kars, Erzurum'un güney ve doğusu ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, iç ve batı bölgeler ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Iğdır, Ardahan, Ağrı, Kars, Erzurum'un güney ve doğusu ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Yerel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; iç ve batı bölgeler ile yağış alan yerlerde yağış anında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA Parçalı ve az bulutlu 32

ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 32

EDİRNE Az bulutlu 34

İSTANBUL Az bulutlu 32

  • EGE

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 30

DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 36

İZMİR Az bulutlu ve açık 35

UŞAK Parçalı ve az bulutlu 31

  • AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 37

ANTALYA Az bulutlu 38

ISPARTA Parçalı ve az bulutlu 29

K.MARAŞ Parçalı ve az bulutlu 34

  • İÇ ANADOLU

Parçalı, zamanla doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Sivas çevrelerinin öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKSARAY Parçalı ve az bulutlu 29

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 31

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 29

KONYA Parçalı ve az bulutlu 29

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 29

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu 31

KASTAMONU Parçalı bulutlu 27

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 26

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Çorum dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ORDU Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

SAMSUN Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

TOKAT Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

TRABZON Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Iğdır, Ardahan, Ağrı, Kars, Erzurum'un güney ve doğusu ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışın öğle saatlerinden sonra güney ve doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. 22

MALATYA Parçalı bulutlu 30

TUNCELİ Parçalı bulutlu 30

VAN Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışın öğle saatlerinden sonra kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor. 20

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Doğu kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, batısının parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 33

DİYARBAKIR Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 34

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 32

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 35

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaDiyarbakırErzurumİstanbulKahramanmaraşMalatyaSamsunVan
Görüş Bildir