Mesleklerindeki Sırları Ortaya Dökerek Her Şeyin Altında Bir Bit Yeniği Aramamıza Sebep Olacak 17 Kişi

203PAYLAŞIM

Her mesleğin gizli kalmış bir sırrı var demek ki. Sizin mesleğinizin sırrı ne?

Kaynak: https://www.boredpanda.com/industry-secr...

1. "Ben bir öğretmenim. Eğer çocuğunuzla birlikte sık sık bir şeyler okuyan bir ebeveynseniz, çocuğunuz okulda başarılı olacaktır. Bebeğinizin yeni doğan halinden üçüncü sınıfa kadar olan süreçteki günlük okumalardan bahsediyorum."

"Hiçbir öğretmen bunun yerini alamaz."

2. "Aslında köpeğini eğitmiyorum, seni eğitiyorum."

3. "İnsan Kaynakları bölümü olarak şirketi çalışanlardan korumak için varız. Diğer etkenlerden korumak için değil."

4. "Ben bir avukatım ve işimin sırrı çenemi tutmaktır."

5. "Tesisatçıyım. Çözünebilen bez diye bir şey yoktur. Paketler size yalan söylüyor. Giderleriniz her zaman tıkanacaktır. Bu da ev sahibinizin sizden ücret istemesi ile sonuçlanacak."

"Bu yüzden kullandığınız mendilleri çöpe atın."

6. "Ben bir garsonum. İşletmemizin kapanma saati geldikten sonra lütfen daha fazla oturmak için ısrar etmeyin. Ne kadar oturabileceğinizi söylesek de kovulma ihtimali ile yüz yüze kaldığımızı bilin."

7. "Kütüphaneciler olarak sizin ödemeleriniz veya fişlerinizle çok ilgilenmiyoruz ancak bizim cezalarımız sizden çok daha fazla."

8. "Bir sorunun cevabının nasıl araştırılacağını bilmek veya en azından başlamak için gerekli şeyleri bilmek uzun zamandır Bilgi İşlem alanından para kazanmamı sağladı."

9. "Öğretmenlere göre veliler öğrencilerden çok daha zahmetlidir."

10. "8 yıldır çalışan bir hayvan oteli olarak işin sırrı; çalışanlarımızın hayvanları çok sevmesidir. İşin zor kısmı gelen hayvanların sahiplerini çok özlediğini bilmemiz."

11. "Ben bir dişçiyim ve diş macunu hakkındaki tartışmalara son vermek istiyorum. Diş macunu ambalajı olan her ürün aynıdır. İçerikleri aynıdır. Beyazlatma, diş eti koruması veya başka bir özelliği olduğu söylense de tek fark ambalajlarıdır."

12. "Eskiden satış sektöründeydim. Müşterilerimizden biri bir süt şişeleme fabrikasındaydı. Hem organik hem de organik olmayan kartonlara aynı sütü koymalarına şaşırmıştım. Sütlerin tamamının organik olduğu ancak organik olmayan kartonlardaki sütün satışları düşmesin diye farklı şekilde şişeledikleri ve farklı fiyatlandırdıklarını söyledi."

13. "Rehber öğretmen olarak sürekli çocuklarla çalıştım. Sürekli olarak meslektaşlarımla tartıştığım en büyük sorunun ebeveynler olduğu ve çocukların çılgın bir ortama nasıl adapte olduklarıydı."

14. "Ben bir fosil kopyalayıcısıyım. Sektörümüzdeki en büyük sır; insanların çoğunun müzedeki fosillerin bizim tarafından yapıldığını bilmemesi."

15. "Ben bir inşaat ustasıyım. Eğer pencerelerinizin açılıp kapanmasında sorun yaşayıp bizi çağırıyorsanız, en büyük yardımcımız bulaşık deterjanı. 5 dakika uğraştığımız bu işlemler için 150 dolara yakın ücretler alıyoruz."

16. "Tek bir hemşireyi kızdırman tüm hemşireleri kızdırman anlamına geliyor."

17. "Bir bilim insanı olarak medyanın size gösterdiğinden çok daha fazla birbirimizle çelişiyoruz. İşimizde iyi olmamızın nedeni birbirimizle aynı fikirde olmamayı sevmemiz ve yanlış olduğu kanıtlandığında yolumuza devam edebilmemizdir. Bu işin bir parçası."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yaptıkları İşle İlgili Meslek Sırlarını İfşa Ederken 'Nasıl Ayakta Uyutulmuşuz' Aydınlanması Yaşatan 17 Kişi - onedio.com
Yaptıkları İşle İlgili Meslek Sırlarını İfşa Ederken 'Nasıl Ayakta Uyutulmuşuz' Aydınlanması Yaşatan 17 Kişi - onedio.com
Tarihte Var Olmuş Birbirinden Ürkütücü Bu Meslekleri Öğrendikten Sonra Kendi İşinizi Daha Çok Seveceksiniz - onedio.com
Tarihte Var Olmuş Birbirinden Ürkütücü Bu Meslekleri Öğrendikten Sonra Kendi İşinizi Daha Çok Seveceksiniz - onedio.com
Arkadaşlık Uygulamalarında Çalışan Kişilerin Meslekleri ile İlgili Verdikleri Kirli Sırlara Çok Şaşıracaksınız - onedio.com
Arkadaşlık Uygulamalarında Çalışan Kişilerin Meslekleri ile İlgili Verdikleri Kirli Sırlara Çok Şaşıracaksınız - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
welliswell

bir e-ticaret uzmanı olarak söyleyebilirim ki aslında ücretsiz kargo ile sattığımız istisnasız tüm ürünlerin fiyatlarına kargo ve pazaryerlerinin komisyonlarını da dahil edip ürünleri ekliyoruz :D

feyk

#12 ya orda calisani yemisler, yada calisan bizi yiyor. organik bir urunun kilometrelerce uzagindaki tarlada bile tarim ilaci kullanilsa o urun organik sertifikasi alamaz. keza lab testlerinde antibiotikler, tarim ilaclari eser miktarda bile olsa hemen tespit ediliyor, sertifika alamiyor. bir urunun organik sertifikasini hakkiyla almasi zahmetli ve pahali bir is. ayrica azcik kullansa sut verimini ciddi oranda artiran ilaclari kullanamiyacagi anlamina gelir. bu kadar masraf ve zahmetle elde edilen organik sutun normal sut fiyatina satilmasi olabilecek bir durum degil

heineken

#11 Bunu bana bir dişçi doçent de söylemişti. ''Nane vb ekstra iyi hissettiren etkiler dışında diş macunlarının hiçbir farkı yok'' demişti.

feyk

#17 yani bilimin calisma sekli bu. ortaya bir fikir attiginda butun akademik cevre onu yanlislamak, hatasini bulmak icin ugrasir. heleki onlarca, yuzlerce yildir kabul gormus fikirlerin hatasini bulursan, yerine daha dogrusunu koyabilirsen nobel altin tepside gelir.

factotumolog

16: bir taksiciye dalaşırsan, anında taksici ordusunu karşında bulursun!

Görüş Bildir