Mesih Olduğu İddiasını Türkiye Gündemine Bomba Gibi Bırakıp Havarileriyle Birlikte İnzivaya Çekilen Hasan Mezarcı'nın Fantastik Dünyası

365PAYLAŞIM

Her videolarını merakla beklediğimiz 140 Journos yine muhteşem bir iş ortaya çıkarmış. Bu sefer konumuz 2000 yılında kendisini mesih ilan eden Hasan Mezarcı. Söylemleriyle herkesi dumura uğratan Mezarcı bakalım neler söylemiş.

Keyifli okumalar!

Biz onu "fıkrasına gülünmeyen adam" olarak tanısak da aslında o eski müftü ve 19. dönem refah partisi milletvekili Hasan Mezarcı... 140 Journos kendisini mesih ilan ettikten sonra ortadan kaybolan Mezarcı'yla ilgili "dedim dedim inanmadınız" isimli muhteşem bir video hazırlamış.

Video, belki hatırlarsınız Mezarcı'nın 2000 yılında kendisinin mesih olduğunu açıkladığı Reha Muhtar'ın o meşhur canlı yayınıyla başlıyor. "Kapatmayalım ya..."

Daha sonra kalp-damar cerrahi uzmanı olan eşi Esin Tatlı Mezarcı'yı da görüyoruz.

Mezarcı kadar kendisinin de oldukça ilginç söylemleri var. Örneğin o da kendisinin "fahişe Meryem" olduğunu iddia ediyor.

Mezarcı'nın mesih olduğunu bir yakınının rüyasında gördüğünü ve ilk önce ona inanmadığını söylüyor. Mezarcı'nın söylenmesi yasak olan şeyleri kendini feda edercesine söylediğine inanıyor. Sanırım bu fedailik ona doğru yönelmesine neden olmuş. :)

Videoda, Mezarcı'nın milletvekili olduğu dönemde deprem etkisi yaratan bazı açıklamalarına da yer verilmiş. Sanmayın ki sadece mesih açıklamasıyla milleti sarstı. Ooo daha neler var neler.

Bakınız mesela "Kemalizm yıkılırsa, devlet de kurtulur, millet de kurtulur" açıklaması... Şunu da belirtelim Mezarcı, İslam adına da olsa devletin kutsallaştırılmasına karşı bir karakter. Bunu da videoyu izleyince göreceksiniz zaten.

Tüm bu siyasi bocalamanın, bomba etkisi yaratan açıklamaların ardından şu an Düzce'de sarı pelerini ve havarileriyle birlikte mutlu mesut yaşıyormuş.

O havarilerden biri de İbrahim. Zamanında Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışmış. Hasan Mezarcı'nın mesih olduğunu televizyonda öğrenince direkt iletişime geçmiş.

2015 yılında sosyal medyada inancını açıkladığı kitabını yayınladığı için imam-hatiplik görevine son verilmiş. O, tıpkı ortaçağ papazları gibi engizisyona maruz bırakıldığını düşünüyor.

Hasan Mezarcı da işte bildiğiniz gibi... Dünyanın dört bir yanında onun mesih olduğunu bilen havarilerinin olduğuna inanıyor.

Hatta bunu kanıtlamak için bir anısını da anlatıyor. Daha mesih olduğunu açıklamadan önce Mısır'da bir çocuk Mezarcı'yı bulmuş ve kendisine "Meryem oğlu mesih İsa'sın. Allah gösterdi" demiş. Ve bu duruma sarı pelerinli de çok şaşırmış. :)

Mesih'in dünya savaşlarından sonra geleceğini ve dünyaya gelmesi yaklaştıkça mesih ya da mehdi olduğunu söyleyenlerin de çoğalacağını belirtiyor. Savaşlardan sonra dünyaya geldiğini de hatırlatıyor.

E tabii sarı pelerinli sahte mesihleri, mehdileri sevmiyor. Onların sadece şöhret peşinde olduklarını vurgulamadan da edemiyor.

Hazırsanız asıl bombayı da bırakıyorum buraya. Cenab'ı Allah'la birlikte dağa doğru tırmanırken aralarında geçen bir konuşmayı anlatıyor. Evet evet bunu duyduk.

Cenab'ı Allah kendisinin Ankara'ya gitmesine izin vermediğini, Ankara'nın ilkel bir kabile olduğunu söylüyor. Tabii bahsettiği halk değil, yönetim...

Mezarcı'nın söylediği yanlış bir sözü düzelten eşinin o gülüşünü de es geçmeyelim. Artık o gülüşü de siz yorumlayın.😂

Yine bizi güldürmedin diyor, içeriğimizi burada bitiriyoruz. Artık yorum sizin!

Bu fantastik videonun tamamını da buradan izleyebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrealtundass

91 doğumluyum, bu adamı arada sırada duyardım , bazı tipler bunun çok zeki bi adam olduğunu ve devlet tarafından delirtildiğini söylerdi... Şahsi fikrim ne kadar sevimli olsada, sıyırmış olduğu yönünde :)

baver-asana

teyzeyi su atan kim amk :D

gencer-yildirim

bende mesihim sende mesihsin herkes mesih amk

birinci-tekil-birey

Seferoğullarının mesihi var mı acaba :) (Şaban, Sahici Tosun paşaya : İbraam sen seferoğullarının paşası mısın?)

lalibertad

sende mesih ol amk ne olmuş.

jord

videoyu izleyin, suna benzer bisey diyor "bigun allahla beraber bilmem nereye gidiyorum" :D diyelim Ataturk yoktu, sende osmanlida yasiyordun, gotun yiyorsa mesih oldugunu soyle, seni meydanda kaziga oturturlardi..

Görüş Bildir