Merve Kavakçı’nın Kızı Mariam Kavakçı’nın Cumhurbaşkanı Danışmanı Olması Sosyal Medyanın Gündeminde

6.7bPAYLAŞIM

1999 yılında mecliste yaşanan başörtüsü krizi ile tanınan ve Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanarak itibarı iade edilen Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı olması sosyal medyaya bomba gibi düştü. Ayrıntılara bakalım…

3 Mayıs 1999 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirilen törende yasak olmasına rağmen başörtüsü ile yemin edeceğini söyledi. Başbakan Bülent Ecevit'in "Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz" sözlerinin ardından Meclis karıştı.

Salondan ayrılan ve yeminini gerçekleştiremeyen Merve Kavakçı, ABD vatandaşı olduğu ve bunu Türkiye Cumhuriyeti'ne bildirmediği için milletvekilliği düştü. Tüm bu olaylı günlerin ardından, ABD'ye yerleşerek eğitimine devam etti ve evlendi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurdu ve Türkiye'ye karşı dava açtı. Açtığı davayı kazanan Merve Kavakçı, 2017 yılında Türkiye vatandaşlığına yeniden kabul edildi ve Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atandı.

Merve Kavakçı'nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan, 26. dönemde AK Parti İstanbul milletvekili oldu.

Dallas Texas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamlayan Ravza Kavakçı Kan, Howard Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde doktorasını yaptı ve son seçimde AK Parti'den milletvekili olarak seçildi.

Ve Mariam Kavakçı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayınlandı. Atamalara göre Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanı danışmanı oldu.

2017 yılında Texas Üniversitesi’nde İletişim Bozuklukları bölümünde master yaptığı belirtilen Mariam Kavakçı’nın danışman olarak atanması sosyal medyada bu haftanın en çok konuşulan konularından biri oldu.

Mariam Kavakçı'ya ait olduğu iddia edilen renkli fotoğraflar dolaşıma sokuldu ve bu fotoğraflar üzerinden eleştiri yağmuru başladı. Sosyal medyada epey popüler olan filtrelerin kullanıldığı, çekenin eğlendiği gözlenen fotoğraflar sosyal medyayı da ikiye böldü.

İşte o tepkiler ve destekler...

AK Parti İstanbul milletvekili ve Mariam Kavakçı'nın teyzesi Ravza Kavakçı Kan da bir açıklama yaptı.

Son olarak olarak ekleyelim: Sosyal medyada dolaşıma sokulan fotoğrafların bir kısmı Mariam Kavakçı’ya ait değil. Paylaşmadan önce herkesin iyice araştırmasında fayda var.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kizce

bi de şu KUDURSUNLAR furyası var ya onlara daha çok ayar oluyorum..ne kudurucaz gerizekalı sizin görmedikleriniz,umursamadıklarınızdan biz sıkıntı duyduk diye mi kuduralım.aynı aileden bilmem kaç kişi bi yerlere gelirken siz asgari ücretle kazık gibi doğalgaz faturası öderken kudurmuyosanız bu sizin tiyniyetsizliğiniz..maşallah kavakcı hanımda iyi ki zamanında çıkarılmış onun menfaatine oldu iyi dram çıkardı

aykut-samli

bu soyadındanda bunların varlıgından da nefret eder oldum . 1 gitseler 3 dönüyorlar işe yaramazlar çoğalıyorlar ..

tk1925

meryem oldu sana mariam

bseozyrt

Rahmetli Ecevit'in ne kadar öngörüşlü ve büyük bir adam oldugunun tablosudur bu.. Zamanında bu kahpeyi meclisten kovmuştu.. Herkes baş örtüsüne düşman demişti. Onun bu kadında gördügü başka bir şey vardıda yaptı bunu. Baş örtülü ve alnı secdeyi degenden bir şey olmaz mantıgı bu topraklarda devam ettigi sürece aramızdan öyle Lawrence lar çıkar ki.. Türkiyeli Lawrence diye 100 yıl kitaplarda okutulur. Hakkımızı böyle insanlara yediren şerefsizlere haram zıkkım olsun.

sokaktayurumeyisevmeyenbiradam

Bülent Ecevit abim Adam gibi Adamsın sana can feda mekanın cennet olsun

Görüş Bildir