Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Meral Akşener'den Olağanüstü Kurultay Çağrısı ve Adaylık Sinyali

 > 
45PAYLAŞIM

MHP Eski Milletvekili Meral Akşener, olağanüstü kurultay çağrısı yaptı. Akşener, "Aday mısınız?" sorusuna, "Ülkücü iradenin üstümüze yükleyeceği tüm görevleri üstlenmeye hazırız" yanıtını verdi.

MHP Genel Başkanlığı için aday olması beklenen ve basın toplantısı düzenleyen Meral Akşener, partisi için olağanüstü kurultay çağrısı yaptı. 

Akşener, şunları söyledi:

'Ülkücü iradenin üstümüze yükleyeceği tüm görevleri üstlenmeye hazırız'

Gazetecilerin "Konuşmanızda net olarak ifade etmediniz. Aday mısınız?" sorusuna yanıt veren Akşener, "Ülkücü iradenin üstümüze yükleyeceği tüm görevleri üstlenmeye hazırız. MHP’de görev yapan her ülküdaşımızın aday olma hakkı vardır. Bugün adayım diyen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hukuki bir tek metin üzerinden imza toplayacağız. 22 yıldır aktif politika yapıyorum. İş birliği içinde rekabet derim hep. Önce kendi içimizde bu kavramı hayata geçirebilirsek güzel olur diye düşünüyorum" dedi.

Meral Akşener'in gazetecilerin sorularına verdiği diğer yanıtlar şöyle:

  • 250’nin üzerinde delegeden imza aldığınızda kurultay toplanacak. Ama toplanmazsa yargıya gidecek misiniz? Abdullah Gül ve Bülent Arınç’la toplantı yapıldığı iddia edildi doğru mu?

"Kimse üst kurul delegelerimizin üstünde değildir, imzalar toplandığı takdirde karar geçerli olur, bundan herkesin emin olmasını isterim…Defalarca cevap verdim ama iddialar devam etti. Önce Sapanca idi, ama sonra Manyas oldu. Ben hayatımda Manyas’a hiç gitmedim. Ben ne Sapanca’da ne de Türkiye’nin başka yerinde ne Sayın Abdullah Gül, ne Bülent Arınç ne de kimseyle bir araya gelmedim, MHP ile ilgili herhangi bir toplantıya katılmadım. Bu yalanın devam etmesini çok şaşkınlıkla karşıladığımı ifade etmek isterim. MHP’ye ait kişi ve siyasetçiler dışında kimseyle siyaset konuşmadım."

  • Eğer kurultay yapılamazsa B planı var mı?

"Ben çok genç politikaya başladım. Her yere çift atla gidenleri gördüm. Bu kurultay şayet başarılamadığı taktirde tekrarlıyorum hiçbir yere aday olmayacağım. MHP’nin sade, saygın bir üyesi olarak hizmet edeceğim. Tek yol var B planı yok. Başaracağız…"

  • Türkiye toplumunun bakış açısı ve MHP'nin bakış açısında uçurumlar var. MHP’nin politikasını mı değiştirmesi gerekir?

"Rakamlar bunu gösteriyor ve böyle bir sormak hak oluyor. Ben milliyetçiliğim diyenlerin sayısı yüzde 80. Türk milliyetçiyim diyenler yüzde 33, dindarım diyenler yüzde 30. Bir ülkeyi yönetmeye talipseniz iddialı olmak zorundasınız. Biz oy alamadıysak milletimize soramayız. Bu soruyu kendimize sorarız, neden biz oy alamadık. Bu sorunun cevabını bulduğunuzda seçmen kitlesinin her iki alanından da oy almak bir gerçekliktir. Allah yar ve yardımcımız olsun."

Diğer isimler Sinan Oğan ve Koray Aydın

Diğer isimler Sinan Oğan ve Koray Aydın
Diğer isimler Sinan Oğan ve Koray Aydın

MHP'de adaylığını açıklayan isimler Sinan Oğan ve Koray Aydın olmuştu.

Onedio ve Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir