Memecan Bu Karikatüründe Ne Anlatıyor?

 > -

Memecan Bu Karikatüründe Ne Anlatıyor?

Sabah gazetesinin çizeri Salih Memecan'ın bugün gazetesinin birinci sayfasında yayınlanan karikatürünü görenler çizerin mesajını anlamakta zorlandılar.

Bizimcity köşesinde "Siyaset Parkı"nda oynayan 4 çocuk çizen Memecan, çocukların hepsini Başbakan Tayyip Erdoğan'a benzetti. Kaydıraktan kayan, salıncakta sallanan, tahtravallide oynayan Tayyipler bir şey demedikleri için çok karikatürün mesajını anlamak güç.

YOKSA BAŞBAKAN'I MI ELEŞTİRİYOR?

Okurların bir kısmı karikatürde "Başbakan Erdoğan siyaseti çocuk parkına çevirdi... Kendi kendine oynuyor!" diye yorumlarken, bazı okurlar da "Başbakan Erdoğan tüm liderleri kendine benzetti diyerek eleştiri getiriyor Memecan" şeklinde yorum yaptılar.

Doğrusu ya...

Hükümete yakınlığı, Başbakan Erdoğan ile kişisel ilişkileri, eşinin AK Parti Milletvekili olması gibi ayrıntılar Memecan'ın Başbakan'ı eleştirdiği iddiasını çok da gerçekçi kılmıyor.

Haliyle bizim rağbet ettiğimiz "Memecan, Başbakan Erdoğan'ın siyasette rakipsiz olduğunu" vurgulamak istiyor yorumu oldu.

Son tahlilde karar sizin.

Gazeteciler.com olarak Memecan'ın karikatürünü sizlerle paylaşıp "Günün sorusunu" soralım istedik: "Memecan bu karikatürde ne anlatıyor?"

Gazeteciler

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir