Meme Dikleştirme ile Sarkık Memelere Dair Tüm Merak Edilenler ve Çözüm Rehberi!

0PAYLAŞIM

Sarkık memelere dikleşmiş, genç bir pozisyon ve şekil kazandırmak isteyen kadınlar için meme dikleştirme ameliyatı tek çıkış yoludur. Bir kadının göğüsleri, yaşamı ilerledikçe birçok değişikliğe uğrar. Hamilelik ve emzirme, yaşlanma ve kilo dalgalanmalarının tümü göğüslerde iz bırakır, genellikle şekil ve pozisyonlarını değiştirir. Meme dikleştirme ameliyatı, göğüsleri fiziksel olarak kaldırmanın ve daha genç ama doğal görünen nihai bir sonuç için yeniden şekillendirmenin en etkili yoludur. Gelin bu konuyu daha yakından inceleyelim...

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Meme dikleştirme için kimler iyi birer adaydır? Dr.Leyla Arvas detaylarıyla anlatıyor;

Teknik olarak “mastopeksi” olarak adlandırılan meme dikleştirme ameliyatı, aşağıdaki faktörlerden herhangi biri nedeniyle sarkık göğüslerin uzun süreli kaldırılmasında en etkili seçenektir:

  • Hamilelik ve doğum

  • Kilo alma ve verme

  • Sadece zamanın geçişi

  • Sadece genetik faktörler

Meme dikleştirme ameliyatı göğüsleri ve meme uçlarını kaldırmak ve yeniden konumlandırmak için gelişmiş cerrahi teknikler kullanılır ve gençlikle ilişkilendirilen çok doğal görünümlü, şekilli göğüsleri oluşturur.

Meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Dr.Leyla Arvas meme dikleştirme ameliyatını, genel anestezi altındayken hastanede gerçekleştirilen nispeten basit bir ameliyat olarak yorumluyor. Meme başının etrafında, göğsün aşağısına dikey olarak uzanabilen bir kesi yapılır. Meme ucunu ve areolayı, kan kaynağından ayırmadan meme ucu da daha yükseğe oturacak şekilde hareket ettirir. Fazla deri alınır ve göğüsler daha yuvarlak, yükselmiş bir görünüm için yeniden şekillendirilir.

Bazen, göğüslerin dolgunluğunun ve şeklinin daha belirgin bir şekilde iyileştirilmesi için göğüs dikleştirme işlemine bir göğüs implantı veya yağ aşılama dahil edilebilir. Son olarak kesiler kapatılır.

Göğüs dikleştirme sonrası iyileşme:

Göğüs Dikleştirme işleminizin hemen ardından siz uyanırken hemşirelerimiz tarafından izleneceğiniz anestezi sonrası iyileşme için odanıza transfer ediliyorsunuz. 

Evde birkaç gün dinlenmeniz gerekiyor. Televizyon seyretmek veya okumak gibi yorucu olmayan faaliyetleri hemen gerçekleştirebilirsiniz, ancak daha yorucu aktivitiler 3-5 gün boyunca göğüste ağrı hissetmeniz normal; bu süre zarfında ağrı kesici ilaçlarınız ağrılarınıza yardımcı olacaktır. Çoğu hasta, meme dikleştirme ameliyatından 5-7 gün sonra yorucu olmayan işlerine geri dönerler.

Hastaların genellikle ameliyattan 1-2 hafta sonra hafif egzersize başlamasına izin verilir. Yorucu aktivitelere yani ağırlık kaldırma, aerobik, koşu, yoga, pilates, dövüş sanatlarına genellikle ameliyattan 4-6 hafta sonra yeniden başlanabilir.

Göğüsleriniz hafif şişmiş görünecek ve ilk 1-2 hafta morluklar olabilir. Göğüsler biraz doğal olmayan bir şekle sahip olabilir. Bu tamamen normaldir ve tamamen yerleşmeleri 1-3 ay sürer. Yerleşim gerçekleştikçe memelerin çok daha doğal bir görünüm ve şekil aldığını fark edeceksiniz.

Meme Dikleştirme Riskleri ve Komplikasyonları

Her ameliyatta olduğu gibi, Mastopeksi yani meme dikleştirme olmanın riskleri vardır. Prosedürün düşük bir risk profiline sahip olmasına rağmen konsültasyon sırasında meme dikleştirme ile ilgili olası sorunların üstesinden gelinmesini sağlayacaktır.

Meme Dikleştirme ameliyatı riskleri şunları içerebilir:

  • Anestezi riskleri

  • Kanama

  • Göğüs veya meme ucu hissindeki değişiklikler

  • Enfeksiyon

Elbette her ameliyatın riskleri olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatının da minimal riskleri vardır, fakat bedeninize ağır gelen sarkık göğüsleri taşımanın boyun fıtığına kadar ilerleyen sağlık sorunları risklerini taşıdığını unutmamak gerekir. Dr.Leyla Arvas; meme dikleştirme ameliyatını yalnızca bir estetik cerrahi operasyon değil; aynı zamanda bir tedavi yöntemi olarak gördüğünü belirtmektedir. Siz de sarkık ve büyük göğüslerin yükünü sırtınızda taşımayın!

Op.Dr.Leyla ArvasPlastik Estetik Cerrahi
https://www.drleylaarvas.com
Facebook  :drleylaarvas

Instagram :drleylaarvas

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
neslihan-kaya6

keşke fiyat aralığı da olsaydı

tictactoe

Tam 1 yıl önce de, doktorum 12bin lira istemişti 😳

Görüş Bildir