Melih Gökçek'ten Su Açıklaması: 'Tamamen İdeolojik'

 > 
480PAYLAŞIM

Fotoğraf: AA

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Bora Bozoğlu'nun “Diğer kentlerde yaşayan insanların atık suları, Ankaralıların içme sularına karışıyor. Mogan’da ölen balıkların nedeni de bu” açıklamasına Melih Gökçek’ten yanıt geldi. Canlı yayında Ankara'nın şebeke suyu ile deney yapan Gökçek, basın mensuplarına ASKİ'nin kapalı ambalajdaki şebeke suyunu dağıttı. Konuşmasında “Su arıtma cihazı satanlar bu tarz görüntüleri yayarlar" diyen Gökçek, "Bunun arkasında CHP var. Bu tamamen ideolojik, korkutmaya dayalı’ dedi. Gökçek, suyla ilgili açıklama yapan odaları da "İdeolojik davranmak" ve "laf ebeliği yapmak"la suçladı. 

Melih Gökçek'in konuşmasından önemli satır araları:

 "Ankara suyunun kirli olduğu iddiaları tamamen komplodur.CHP yerel seçimlerde başarısız oldu bu başarısızlığını halkın arasında panik yaratarak örtmek istiyor. CHP’nin yakında bir kongresi oldu ve parti olarak yıprandılar. Ben birkaç gün önce Kılıçdaroğlu ile ilgili televizyonda bir açıklama yaptım bu nedenle bana düşman oldular. Hep suyumuzun kötü olduğunu söylediler ama bir yerden bir rapor getiremediler. Bu tamamen ideoloji, tamamen insanları korkutmaya dayalı...

"Hiçbir şeye dayanmayarak sadece insanları yanıltmaya yönelik iddialar ortaya atıyorlar. Musluk arıtma cihazı satanlar da daha fazla satış yapmak için Ankara’nın suyunu kirli göstermek istiyorlar. Pet şişe su satışı yapanlar da arttırmak bu tür oyunlara gitmektedir. Bu oyunu yapanlar; CHP milletvekilleri, Kimya Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası ve Tabipler Odası " 

"Ankara'nın suyu ayda 1250 defa analiz ediliyor. Günde ise 40 analiz yapılıyor. Yapılan su analizlerinde Ankara'nın şebeke suyunda herhangi bir risk tespit edilmemiştir. Hatta halk sağlığı uzmanları Ankara'nın şebeke suyunun içilmesini tavsiye etmiştir. Ankara'nın şu anda 1,5 yıl temiz bir şekilde kullanacağı şebeke suyu bulunmaktadır. Bu suyun %20-30'u Kızılcahamam- Kesikköprü'den ilave edilmektedir. Sulfiyat değeri yüksek olan sular ishale neden olmaz"

"SARI SUYUN AKMASININ SUÇLUSU BELEDİYE DEĞİL TÜKETİCİDİR"

"Evde bir süre suyu açmayın daha sonrasında aniden suyu açtığınızda sarı bir su gelir. evlerinde tesisatları demir veya plastik olanlar varsa onalrda hiçbir şekilde su sarı akmaz. Bundan dolayı sarı su akmasının suçlusu belediye değil tüketicidir. bakımı yapılmazsa sarı su akar. Bir propaganda yapmışlar 'Ankara'nın suyu fanta' demişler. CHP'nin twitter sayfasında bunu da paylaşmışlar. Çıkıp bu iddiaları kanıtlasınlar çıkıp yalan söyledim diyeceğim."

"HALKI TAHRİK ETMEK İÇİN GÖREVİNİZ YAPIYORDUNUZ"

"Tam bir ideoloji tam bir demogoyi saldırı olduğu çok açık. 2013-2014 İzmir'in rakamlarını konuşalım. Derhal buradan kendilerine görev veriyorum, doğru göreviniz İzmir'e. Eğer gitmezseniz yalancısınız. Gitmezseniz halkı tahrik etmek için görevinizi yapıyordunuz."

"CHP'LİLER ANCAK İLKOKUL SEVİYESİ..."

CHP'nin bir sayfasında Ankaralılar bakın nasıl kara bir su içiyorsunuz diye bir video paylaşmışlar. CHP'liler ancak ilkokul seviyesi olarak ancak böyle bir paylaşım yaparlar. Bir suyun renginin değişmesi aslında o suyun kalitesini gösterir.CHP online sayfasında saçma sapan şeyleri size ispatlamak adına arkadaşım size gösterecek.

CHP'NİN "KAPALI SU İÇİYOR" TWEETİNE CANLI YAYINDAN YANIT

Diğer yandan basın toplantısı sırasında CHP'nin sosyal medya hesabı "CHPonline" ndan atılan "Melih Gökçek, kapalı su içiyor" tweetini yanıtlayarak, "Yahu benim içtiğim suyun üzerinde ne yazıyor: ASKİ. Yani bu ne suyu şebeke suyu. İşte CHP budur ya, bu kadar cahil." 

Gökçek, kendisininde Ankara şebeke suyundan elde edilen ASKİ'nin suyunu içtiğini belirtti. ASKİ'nin suyunu canlı yayında içen Gökçek, uzmanlarla birlikte deney yaptı.

ankarameydani.com

Haberin Tamamı İçin:

Basın toplantısında gazetecilere, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ikramı" olarak şişelenmiş şebeke suyu ikram edildi.

İşte Melih Gökçek'in açıklamalarına sosyal medyadan gelen tepkiler

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir