Melih Gökçek: '10 Bin Civarında Oyumuz Artacak'

 > 
192PAYLAŞIM

'İnsanları sokağa döküyorlar...'

Ankara'daki tartışmalı seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Gökçek "Hataları bulduk bugün itiraz yaptık. 10 bin civarında oyumuz artacak." dedi.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın basın toplantısının hemen ardından Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek konuştu. Mansur Yavaş'ın iddialarını yalanlayan Gökçek "Hataları bulduk bugün itiraz yaptık. 10 bin civarında oyumuz artacak.Bu hatalar çok net. Seçimlerde tahminlerde bulunurken 50'ye 39 demiştim. 100 bin oy iptal edildi. 30 bin oy bir puana denk düşüyor. Ben yanılmam, yanıldım diye de çok üzülüyordum. Bugün değerlendirmeden sonra yanılmadığımı anladım." dedi.

Gökçek'in açıklamalarından satırbaşları;

Seçimler sonuçlandı. Sonuçta 32 bin 90 oyla başkanlığı kazandık. Bütün partiler kendinin güçlü ıoldukları yerlerde itiraz yaptılar, biz de yaptık. Bizim tek itirazımız oldu, maddi hatalar için oldu. Birleştirme tutanağında Gökçek'in 200 oyu çıkmış, o oylar başka partiye gitmiş. Hataları bulduk bugün itiraz yaptık. 10 bin civarında oyumuz artacak.Bu hatalar çok net.

"YANILMADIĞIMI ANLADIM"

Seçim kurulu görünce anında düzeltiyorlar zaten, bize ait bir hata değil. Sandık hatası değil, kurumda yapılan bir hata. İnşallah 40 bini aşacağız. Seçimlerde tahminlerde bulunurken 50'ye 39 demiştim. 100 bin oy iptal edildi. 30 bin oy bir puana denk düşüyor. Ben yanılmam, yanıldım diye de çok üzülüyordum. Bugün değerlendirmeden sonra yanılmadığımı anladım.

"SARIGÜL'ÜN SÖYLEDİKLERİ BUNU KANITLADI"

İnsanları sokağa döküyorlar. Aman durun diyorlar. Bu mağlubiyet olduktan sonra sokaklarda olaylar çıkaracaklarını tahmin etmiştim. Sarıgül’ün basın toplantısında söyledikleri de bunu kanıtladı. Tweetlerle birbirlerine toplanılmaları söyleniyor. Mansur Yavaş çok net olarak ortaya çıktı, çok enterasan tahrikler yaptı.

"YURTLARDAN BİZZAT BENİ ARIYORLAR"

Mansur Yavaş’ın tweetlerini girin görün. Bu olayların kesinlikle bana göre iki tane sorumlusu vardır. Birincisi Kılıçdaroğlu diğeri de Mansur Yavaş’tır. Çıkacak olaylardan CHP sorumludur. Yurtlarına talimat veriyorlar, o çocukları sokaklara dökmek üzereler. Yurtlardan bizzat beni arıyorlar, 'bize baskı var' diye.

"TEK MERKEZDEN TALİMAT VERİLİYOR"

Berkin’in ölümünden sonra marjinal gruplar sokağa çıktı. Kılıçdaroğlu "sokaktan çekilin" dedi, hepsi çekildi. Tek merkezden talimat veriliyor. Gayeleri Türkiye. Suç duyurusunda bulunuyorum. Savcıları göreve çağırıyorum. Çıkan olaylardan Sayın Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş’tır sorumlu olan.

"BARONLAR AÇIK VE NET DESTEK VERDİ"

Cemaat 4 puan civarında destek verdi. MHP Mansur Yavaş'a destek verdi 8 puan civarında. Bu durumda bu sonuca vardırlar. Üçlü bir ittifak gibi gözüküyor. Bu ittifakın neticesinde baronlar açık ve net olarak destek vermişlerdir. Geçen sefer de mağlup oldular

Oyumuzu 7 puan artırmış bulunuyoruz. Başbakan’ımıza teşekkür ediyorum, en büyük pay onundur.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir