Popocatepetl Yanardağı Faaliyete Geçti

 > -

Meksika'da Yanardağ Alarmı

Meksika'da faaliyete geçen Popocatepetl yanardağı nedeniyle ABD'nin 7 havayolu şirketi, başkent Mexico ve Toluca havaalanlarının içine ve dışına yaptıkları 47 uçak seferini iptal etti.

Mexico havaalanı sözcüsü Jorge Gomez, US Airways, Delta, United American ve Alaska Airlines şirketlerinin şeferlerini bir güvenlik tedbiri olarak iptal ettiğini duyurdu. Havaalanının bulunduğu bölgeye dün öğleden itibaren volkanik kül gelmediğini belirten Gomez, bu nedenle havaalanının normal şekilde işlemeye devam ettiğini kaydetti.

UÇAK SEFERLERİ İPTAL OLDU

Toluca havaalanı sözcüsü Alejandro Munoz da Spirit Airlines şirketinin, Dallas ve Fort Lauderdale kentlerinden gelen seferlerini iptal ettiğini bildirdi. Munoz, Mexico havaalanına 60 kilometre mesafedeki Toluca havaalanının da normal şekilde işlemeyi sürdürdüğünü söyledi. Mexico havaalanı yakınına volkanik kül düştüğü yönünde bir bilgi bulunmamasına karşın, başkentin güneyinde yaşayan bölge sakinlerinden, araçlarının ve evlerinin hafifi bir volkanik kül tabakasıyla kaplı olduğuna ilişkin bilgiler geliyor.

BÖLGEYE İNSAN GİRİŞİ YASAKLANDI

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleri
Görüş Bildir