Görüş Bildir

Mehmet Ali Şahin: 'Kovsanız da Arınç ve Çelik Partiden Ayrılmaz'

Anasayfa > Gündem

Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in açıklamaları hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. O bakımdan kimse elini ovuşturmaya falan kalkmasın. Bölge toplantılarında kendilerinden yararlanacağız. Birikimlerinden yararlanacağız' dedi.

Şahin, çeşitli programlara katılmak için geldiği Karabük'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik’in görüşmeleri ve açıklamalarının sorulması üzerine Şahin, 'Bazı arkadaşlarımız düşüncelerini basın yoluyla paylaştılar. İşte Bülent Bey, Hüseyin Çelik Bey, birtakım değerlendirmeler oldu. Eleştirel değerlendirmeler de oldu. Her iki arkadaşımız da bizim partimizin kurucuları arasındadır ve gerçekten AK Parti içinde, hükümetlerinde çok önemli sorumluluklar üstlenmiş arkadaşlarımızdır. Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. O bakımdan kimse elini ovuşturmaya falan kalkmasın. Bu açıklamalara dayanarak 'AK Parti acaba bölünüyor mu? AK Parti içerisinde bir hizipleşme mi var' diye hiç böyle bir düşünceyi kafasında muhafaza etmesin' diye konuştu.

Hüseyin Çelik'in genel merkezde kendisini ziyarete geldiğini ve konuştuklarını ifade eden Şahin, 'Partimizin çalışmaları, hükümet çalışmalarıyla ilgili bize yol gösterici uyarıları varsa bizzat gelip bize söylerlerse çok daha şık olur. Biz bu zamana kadar basın yoluyla konuşmadık. 'Bundan sonra da basın yoluyla konuşmayalım' dedik. Bize bizzat gelerek söyleyeceklerini, basın yoluyla söylemeleri bir eksiklikti, bana göre bir yanlışlıktı. İnanıyorum ki bundan sonra bunu yapmayacaklardır. Biz AK Parti olarak kendi içerisinde uyumlu ve gerçekten birbirlerine saygı duyan bireylerden oluşan bir teşkilatız. O bakımdan ülkemize hizmet etmenin dışında başka bir derdimiz yoktur' dedi.

"Birikimlerinden yararlanacağız"

"Birikimlerinden yararlanacağız"

Şu anda partide, hükümette görev almayanlardan parti olarak yararlanacaklarını aktaran Şahin, 'Bülent Bey'den de, Hüseyin Bey'den de, diğer arkadaşlarımızdan yararlanacağız ve bölge toplantıları yapmayı düşünüyoruz.

Bölge toplantılarında kendilerinden yararlanacağız. Birikimlerinden yararlanacağız. Bizim bu arkadaşlarımızın açıklamalarından olumsuz bir sonuç çıkarma düşüncemiz yok, olamaz' ifadelerini kullandı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
6
6
5
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ömer Faruk Işık

yani diyor ki efendim bunlar yüzsüz, daha da siksen kurtulamazsınız bunlardan..