Mehmet Ali Ağca'nın Fırça Yediği Diyalog

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Mehmet Ali Ağca'nın Fırça Yediği Diyalog

Mehmet Ali Ağca'nın Fırça Yediği Diyalog

Mehmet Ali Ağca İtalyan gazeteciye o kadar çok yalan söyledi ki gazeteci dayanamayıp fırça attı. İşte İtalyan gazetesinde yayınlanan o söyleşi ve fırça attıran diyalog;

Mehmet Ali Ağca İtalya'nın Corriere Della Sera gazetesine verdiği tam sayfa röportajda yine birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

Ağca İtalyan muhabirin sorularını yanıtlarken "TRT'ye verdiği röportajda yalanlar söylediğini" itiraf edince, gazeteciden "yalancı" fırçası yedi.

Yabancı gazeteciye İstanbul'daki evinde günlerinin "İncil okuyarak geçirdiğini" söyleyen Mehmet Ali Ağca, "yeni bir hayata başladım" dedi. Hatırlanacağı gibi Mehmet Ali Ağca cezaevinden çıktıktan sonra da Umre'ye giderek İslam alemine sempati mesajları vermeye çalışmıştı.

Ağca İtalyan gazetecinin;
- “Bay Ağca, kendinizi nasıl hissediyorsunuz?” sorusu üzerine;
- “Allah’a şükür iyiyim. Günlerimi İncil’i okuyarak geçiriyorum. Artık yeni bir hayata başladım”.

İşte www.trtturkhaberdar.com sitesinin çevirisini yaparak yayınladığı Ağca röportajından ilginç bölümler;

EMANUELA HAYATTA
- “Allah’ın huzurunda yemin ederim ki Emanuela hayatta. Kanıt sunmak sonuca zarar vermek anlamına gelir. Emanuela Türkiye’de kalıyor ama tabii ki benim elimde değil ve adresini de bilmiyorum. Eğer İtalyan ve Vatikan hükumetleri sesime kulak verirlerse kurtulması için yardımcı olabilirim”.

Mehmet Ali Ağca 20.5 yıl önce verdiği röportajda faillerin "Vatikan, Cia ve Askeri Güvenlik Servisi olduğunu söylediğinin" hatırlatılması üzerine "yalan" itiraflarda bulundu.
- “Geçmişte farklı sebeplerden dolayı çok yalan söyledim. Ama şu anda sadece gerçeği söylemek zorundayım: hiç bir ülke, hiç bir kurum ve hiç bir gizli servisin

kaçırma olayıyla ilgisi yok. Emanuela Orlandi sırf benim serbest kalmam için kaçırıldı. Diğer tüm varsayımlar ve spekülasyonlar hasta düşünceli, yalancı, paranoyak kişilerin ürettiği senaryolardır”.
GARANTİ EDİYORUM
- “Emanuela’nın evine döneceğini garanti ediyorum. Sağlığı yerinde, herhangi bir şiddet olayına maruz kalmadı. İnsani şekilde muamele gördü. Katolik kaldı ve her gün duasını da ediyor. Kardinal Bertone’nin genç kızın Türkiye’den İtalya’ya getirilmesi ile ilgileneceğini umuyorum. Papa Ratzinger’in olay hakkında hiç bir bilgisi yok ve sözcüsü Lombardi’nin hazırladığı belge gerçeği anlatıyor”.

İTALYAN GAZETECİ DAYANAMAYIP FIRÇALADI

Mehmet Ali Ağca röportaj sırasında eski verdiği demeçlerle çelişen o kadar çok şey söylüyor ki İtalyan gazeteci de dayanamayıp Ağca'yı fırçalıyor. İkili arasında şöyle bir diyalog geçiyor;

İtalyan Gazeteci- “Bu arada Emanuela geri dönmüyor”.
Ağca - “Eğer İtalyan hükumeti Hindistan’da tutuklanan iki denizci için yaptıklarının üçte birini yapsa genç kız serbest kalır”.
İtalyan gazeteci - “Bay Ağca, bu kadar yalan yeter”.
Ağca - “Allah gerçeği söylediğimi biliyor”.
TRT'DEKİ RÖPORTAJDA YALAN SÖYLEDİM

Yalan makinasına dönen Ağca röportaj sırasında her sıkıştığında daha önce verdiği demeçleri yalanladı. Bu yalanlamalardan cezaevinden çıktığında TRT'ye verdiği demeçte payını aldı. Ağca "yalan söyledim" itirafında bulundu;

  • “TRT’ye verdiğim röportajda yalan söylemiş, Cardinal Casaroli’ye karşı çok büyük bir haksızlık yapmıştım. Daha sonra kendimle büyük bir vicdan hesaplaşmasına girdim. Vatikan hem suikast hem kaçırma olayında masum. Peki o zaman emri hangi hükumet verdi? Ben Ali Ağca olarak diyorum ki, bunu söylemek için doğru zaman değil”.

PAPA BENİM RUH KARDEŞİM

Mehmet Ali Ağca, kendisini bağışlayan Ppa 2. Jean Paul'ü "ruh kardeşi" ilan ederek İtalya'ya gidip mezarını ziyaret etmek istediğini söyledi;
- “Ruh kardeşim, büyük Papa 2. Jean Paul’ün mezarını öpmek için derin bir istek duyuyorum. Bu kararımda 13 Mayıs 2012 tarihinde rüyamda gördüğüm ve Papa’nın dinimi değiştirmemi istediği ruhani buluşmanın da büyük etkisi var. Bu yüzden de masum Vatikan’ı suçlamayı bırakmak zorundayım”.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HindistanİstanbulİtalyaTRTTürkiye Radyo ve Televizyon Kurumuolaytrt
Görüş Bildir