Medula Yine Çalışmıyor, Hastalar İlaç Alamıyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Medula Sistemindeki Sorunlar Vatandaşları Mağdur Ediyor | Zaman

Medula Sistemindeki Sorunlar Vatandaşları Mağdur Ediyor | Zaman

Eczanelerde kullanılan reçete onay sistemi Medula'da son bir haftadır yaşanan sorun nedeniyle eczacılar ve vatandaşların mağdur olduğu bildirildi. Sistemin son bir haftadır ağır aksak çalıştığını belirten eczacılar, bir reçete girmek için uzun süre sistemin açılmasını beklemek zorunda kaldıklarını ifade ediyor. Yaşanan aksaklıklar nedeniyle vatandaşın mağdur olduğunu söyleyen eczacılar, e-reçete uygulamasına geçildiği için eskiden sistemin çalışmadığı zamanlarda reçeteye bakarak vatandaşa ilaç verme yöntemini de işletemediklerine işaret ediyor.

18. Bölge (Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane) Eczacılar Odası Başkanı Sabih Tekin Çağlar, SGK'nın Medula Provizyon Sistemi'ndeki sorun nedeniyle hem eczacıların hem de vatandaşların büyük sıkıntı yaşadığını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Medula yine çalışmıyor! | Evrensel

TÜRK Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Harun Kızılay dün yaptığı açıklamada hastaların ilaçlarını alamadığını, Medula sisteminin yine çalışmadığını belirtti.

Eczanelerde kullanılan ve reçete onay sistemi adı verilen “Medula Provizyon Sistemi”nden onay alamayan eczacıların, hastalara ilaç temin edemediklerini belirten Kızılay, hastaların ilaçlarını alabilmek için saatlerce eczanelerde beklediğini anlattı.

SGK’nin konuya acilen müdahale etmesi gerektiğini ifade eden Kızılay, “Sistemden kaynaklanan sorunun devam etmesi durumunda, hatta sistemin çökmesi durumunda, hastalarımızın mağduriyetini bireysel çabalarımızla ortadan kaldıramadığımız için hep birlikte yetkililerin bir an evvel sorunu çözmelerini bekliyoruz. Bizler, sorumlusu olmadığımız bir aksaklık için hastalarımızla karşı karşıya gelmek ve hastalarımızın mağduriyetine daha fazla tanıklık etmek istemiyoruz” dedi.

(Ankara/EVRENSEL)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraSGKTürk Kızılayı
Görüş Bildir