Medikal Estetik Uygulaması VelaShape III ile Vücudunuza Gölge Düşüren Selülitlerinizden Kurtulun!

4PAYLAŞIM

Medikal estetik uygulamalarıdan bahsederken her ne kadar yüz bölgesi hep öncelikli konular içerisinde olsa da vücudun pek çok bölgesinde de medikal estetik anlamında tedaviler uygulanmaktadır.

Özellikle kadınlar için sık karşılan ve kişileri mutsuz eden problem; vücudun belli bölgelerinde oluşan deformasyonlardır. Birçok etkene bağlı olarak oluşabilecek bu deformasyonların başında ise cilt çatlakları gelmektedir.

Kilo değişimi, doğum, hormonal faktörler, ergenlik dönemi gibi sebeplere bağlı olarak gelişen vücut çatlakları birçok kişi için kaygı yaratır ve hatta psikolojik sorunlara bile sebep olabilir.

En çok karın, bel, kalça, bacak, kol bölgelerinde karşılaştığımız çatlak sorunları vücudun hemen her bölgesinde olabilir ve ilk başlarda kırmızı olsalar da zamanla beyazlayabilirler. Bu sebeple insanlar ‘’eski çatlaklar’’ ve ‘’yeni çatlaklar’’ diye durumu ikiye ayırırlar ve özellikle eski çatlakların iyileşmeyeceği kaygısı ile mutsuz olurlar. Artık mutsuz olmanıza gerek yok çünkü gelişen teknoloji sayesinde eski çatlaklarda dahi olumlu sonuçlar almak sahip olduğumuz imkanlar ile mümkün olabilmektedir.

Tıp dilinde stria olarak tanımlanan deri yüzeyindeki çatlaklar, cildin dermis tabakasının aşırı gerilmesiyle oluşan deformasyonlardır. Dışarıdan çıplak gözle bakıldığında dahi rahatlıkla görülebilen vücut çatlakları, derinin incelmesi, zayıflaması ve yırtılması sonucu oluşur. Kişiler buna bağlı olarak arzu ettikleri kıyafetleri giyemez, özgüvenleri olumsuz etkilenir ve zaman zaman partnerlerinden de çekinirler.

Çatlak Tedavisinde Icon Lazer

Icon lazer ile uygulanan çatlak tedavisinde iyileşme, şimdiye kadar kullanılan cerrahi olmayan tedavilere kıyasla daha kısa sürede ve güvenle sağlanır. Bu tedavinin başarı oranı ise çatlak durumunuza göre değişmekle beraber %40 ile %80 oranında olmaktadır. Bu oran diğer tedavilere kıyasla mutluluk verici bir orandır. Böylece cilt çok daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Daha iyi sonuçlar alabilmek için çatlaklarınızı fark ettiğinizde tedaviye ertelemeden başlamanız bizler için önemlidir.
Yenilikçi fraksiyonel lazer olan Icon Lazer ile cilt altına iletilen ısı, cildin onarıcı mekanizmalarının tetiklenmesini sağlar. Cildin hızla yenilenmesine yol açan bu tedavi yöntemi sayesinde çatlak görünümünde azalma olur. FDA onayına sahip Icon Lazer’de çatlak tedavisi Ankara süresi çatlak miktarına, uygulanacağı bölgeye ve kişinin cilt tipine göre farklılık gösterir. Ancak çoğunlukla 3-4 seans çatlak görünümünün azaltılması için yeterlidir. Seanslar oldukça konforludur ve işlem sonrası günlük yaşantınız olumsuz etkilenmez, güne kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Selülit kabusuna son verin!

Vücut söz konusu olduğunda bir diğer önemli husus da selülit problemidir. Her 10 kadından 8’inde selülit sorunu ile karşılaşmaktayız. Fakat gelişen teknoloji ile artık bu yaygın sorunu da hızla tedavi edebilmekteyiz. Birçok alternatif arasında hangi tedavinin daha güvenli ve etkili olduğunu bulmak sizler için zor olabilir. Bu durumu sizler için kolaylaştırıyoruz.

Selülitlerden kurtularak daha pürüzsüz ve sıkı, formda bir vücuda sahip olmanın günümüz koşullarında en kolay ve güvenli yolu; VelaShape III teknolojisidir.

VelaShape III ile Selülit Tedavisi

VelaShape III; içinde bipolar radyofrekans, infrared (kızılötesi), vakum ve mekanik masaj gibi 4 farklı sistemi içerisinde barındıran ve bu 4 sistemi kombinasyon halinde kullanan FDA onaylı bir cihazdır. İşlem oldukça konforludur; hiçbir ağrı ve acı olmayan seanslar tıpkı bir masaj rahatlığında geçer.

Cerrahi olmayan bu işlem öncesinde, tedavinin seans sayısı ve protokolü,  selülit derecesi ve bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre kişiye özel değerlendirme yapılarak belirlenir. Uygulama genelde haftada 1 kez olmak üzere 4-6 seans uygulanır.

Selülit sorunu, bölgesel yağlanma ile de bağlantılı bir sorundur. Dolayısıyla VelaShape III ile selülit tedavisi sağlanırken ayrı zamanda başka neler sağlanıyor diye sıralayacak olursak;

  • Bölgesel incelme,

  • Cilt sıkılaşması,

  • Cildin genel yapısında iyileşme.

Bu açıdan baktığımızda VelaShape III sizleri hem selülit görüntüsünden kurtarmakta hem de bedeninizi daha çok sevmenizi sağlayacak cilt kalitesine ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Selülit Tedavisi Ankara sorularına dair tüm yanıtları almak ve sizin için doğru olup olmadığını öğrenmek için kliniğimiz ile 03122857508 numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

Medikal Estetik Hekimi - Dr. Buket Yıldırım

https://www.drbuketyildirim.com/

Facebook: @drbuketyildirim

Instagram: @drbuketyildirim

YouTube: Buket Yıldırım

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
trippysnake

başka bir icerikte de selülitler doğaldır ve her sağliklı kadında vardır. selülite kafayı takmayı bırakın yazıyordu.

litfenama

Kafayı takanlar için de bu içeriği yapmışlar işte allah allah ya.

tontikke

Yaptıralım bakalım

Görüş Bildir