Meclis'te Heyecan Uyandıran Temas

 > 
2PAYLAŞIM

Meclis'te Heyecan Uyandıran Temas

Meclis'te Heyecan Uyandıran Temas

TBMM Genel Kurul gündeminde bulunan ve kamuoyunda eleştiri konusu olan MİT yasa teklifinin Ak Parti tarafından rafa kaldırılacağı iddiaları bugün akşam saatlerinde kulisleri hareketlendirdi. Ak Parti grup yöneticileri "MİT teklifini de, demokratikleşme paketini de TBMM'den çıkaracağız" diyerek iddiaları reddetti

Önder YILMAZ - Ankara

TBMM'de bugün iktidar ile muhalefet arasında MİT teklifi konusunda ilginç bir temas yaşandı. Ak Parti grup yöneticileri; CHP ve MHP grup yöneticileriyle görüşerek MİT teklifine ilişkin çekincelerinin görüşülerek uzlaşı sağlanabileceği mesajını iletti. Ancak muhalefet partileri bu çalışma içinde bulunmayacaklarını dile getirirken MİT teklifinin seçim sonrasına bırakılması önerisinde bulundu.

Kulisler hareketlendi

Bu arada Ak Parti'nin MİT teklifini rafa kaldıracağı söylentisi yayılınca kulisler bir anda hareketlendi. Ak Parti grup yöneticileri, "MİT teklifini de, demokratikleşme paketini de TBMM'den çıkaracağız. Geri çekme sözkonusu değil" diyerek net bir dille iddiaları yalanladı. MİT teklifi konusunda Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay,ile MİT yetkililerinin bir değişiklik çalışması yaptığı ve bu çalışmanın nihai karar için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğu da dile getirildi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir