MEB'den Karne Uyarısı

 > -

Meb'den Karne Uyarısı

Meb'den Karne Uyarısı

Ankara Okullarda birinci dönemin sona ereceği tarih 24 Ocak 2014 yaklaşırken eğitimin kanayan yaralarından biri olan "zorunlu bağış" uygulaması yine gündeme geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velileri karne parası isteyen okullara karşı uyardı. Okul yöneticileri, sadece karne değil takdir ve teşekkür gibi başarı belgeleri için de öğrencilerden ve velilerden para talep etmeyecek.

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ali Rıza Altunel'in imzasıyla 5 2013'te okullara gönderilen resmi yazıda, 2005 yılından bu yana merkezden basılarak okullara gönderilen öğrenci karneleri ve başarı belgelerinin, 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren https://e-okul.meb.gov.tr adresinde yayımlandığı belirtildi. Okulların bu internet adresinden örneklerine uygun olarak karne ve başarı belgelerini hazırlaması ve öğrencilere dağıtması istendi.

Parayı MEB yatıracak

Yazıda, "Okul yöneticileri karne parası adı ile öğrencilerin kendileri veya velilerinden kesinlikle para talep etmeyeceklerdir" ifadesine yer verildi. Yazıya göre; basılacak öğrenci karneleri ve başarı belgeleri giderleri için Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin Ziraat Bankası'nda açtıracakları hesaplara ödenek gönderecek. Ödenek, öğrenci sayısı esas alınarak hesaplara aktarılacak.

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ankara
Görüş Bildir