Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Maya Takvimi'ne inandılar, 21 Aralık'ta Şirince'ye gidiyorlar!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Maya Takvimi'ne İnandılar, 21 Aralık'ta Şirince'ye Gidiyorlar! Haberleri, En Son

Maya Takvimi'ne İnandılar, 21 Aralık'ta Şirince'ye Gidiyorlar! Haberleri, En Son

17 Ara 2012 14:59 Samanyolu Haber

Beklenen tarih gelip çattı. Yabancıları korku saldı. Herkes kıyametten etkilenmeyeceği sanılan İzmir'in şirin köyü Şirince'ye aktı.

SEMRA ÖZAL ŞİRİNCE'YE GİDİYOR

Kıyametten korkan dünyalılar, Şirince'de yer bırakmadı. Onlar arasında Türkler de vardı. Aylardır Türkiye'nin gündemini meşgul eden merhum Turgut Özal'ın eşi Semra Özal da ailesi ile birlikte Şirince'ye sığındı. Semra Hanım, kızı, oğlu Efe ve torunları ile 22 Aralık'a kadar Markiz Konakları'nda kalmaya karar verdi.

SÜREYYA DA KORKTU

Şirince'ye gidenler arasında sosyetikler de vardı. Sosyetik güzel Süreyya Yalçın kıyamet akımına kapıldı. Yalçın, günü konaklama bedeli 3 bin doları bulan pansiyonda kendisi, arkadaşı ve şoförü için yer ayırttı. Bunun için 10 bin doları gözden çıkardı.

CEM YILMAZ AİLESİYLE GİDİYOR

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, "kıyametten etkilenmeyeceği" iddia edilen Şirince'yi tercih etti. Eşi Ahu, oğlu Kemal ve ailesinden bazı isimler için köydeki Güllü Konak'ta konaklama kararı aldı. Yılmaz, ailesi için günlüğü binlerce TL olan konağı, tamamen kapattı."

ŞİRİNCE'YE GİDECEK DİĞER ÜNLÜLER

Tom Cruise , Jennifer Lopez gibi ünlülerin ardından Angelina Jolie ve Brad Pitt 'in de, çocuklarıyla beraber 18 Aralık'ta Şirince'ye geleceği öğrenildi. Yabancı ünlülerin yanı sıra Lerzan Mutlu, Sibel Can gibi Türk ünlülerin de 18 Aralık'tan itibaren Şirince'de olacakları söyleniyor.

DUVARLAR BOYANDI

Şirince'de 21 Aralık için hazırlıklar hızlandırıldı. Bunun için Selçuk'taki havaalanı ve helikopter pistleri düzenlendi. Otoparklar genişletildi. Evlerin dışları boyandı, yıkık duvarlar onarıldı.

Şirince'de bin 500 güvenlik görevlisi bulunacak. İzmir Valiliği'nin emri ile Şirince'ye 18 Aralık'tan itibaren girişler de yasaklanacak. Köye 21 ve 22 Aralık'ta girecek otomobiller ile sahiplerinin isimleri ise önceden bildirilecek. Ayrıca evlerin bahçesinde ve boş alanlarda çadır kurulmayacak.

350 kişinin yaşadığı 250 yatak kapasiteli Şirince'de 21 Aralık Cuma günü yaklaşık 60 bin kişinin bulunacağı açıklandı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Angelina JolieBrad PittCem YılmazİzmirJennifer LopezSemra ÖzalTercihTurgut Özal
Görüş Bildir