Masumiyet Setinde Şoke Olay! Deniz Çakır Hakkında Suç Duyurusu

749PAYLAŞIM

Masumiyet dizisi setinde şoke eden olay yaşandı. Masumiyet dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen Deniz Çakır hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde Çağatay Görgen’in yıllardır setlerde kostüm asistanı olarak çalıştığı ve görevi sürecinde hiçbir iş arkadaşı polemik yaşamadan mesleğini icra ettiği anlatıldı. Dilekçede set işçilerinin maruz kaldıkları baskılar ve uzun süren çalışma saatlerinin pandemi döneminde giderek zorlaştığı belirtilirken, Görgen’in baskı ve hakaretlere maruz kaldığı öne sürüldü.

"Sebepsiz yere gerginlik oluştu"

Deniz Çakır’ın ‘Masumiyet’ dizisinde başrol oyuncusu olduğu belirtilen suç duyurusu dilekçesinde de “Çakır’ın kaprisli tavırları insanlara karşı hakarete varmış, işlerini icra edemeyecek duruma getirmiştir. 6 Mart 2021 günü Çağatay Görgen, Gizem Ergün adlı oyuncunun kıyafetine yönelik bir karışıklığı gidermek için diğer kostüm asistanı ile görüşmeye başladığı esnada, Deniz Çakır olaya dahil olarak Görgen’e bağırmış ve ‘Ne biçim iş yapıyorsunuz, ilk defa mı çalışıyorsunuz’ gibi kaba ifadeler kullanarak sebepsiz yere gerginlik oluşturmuştur" ifadeleri kullanıldı.

"Küfür etti"

Dilekçede şikayetçi Çağatay Görgen’in “Aranan kotu bulduk diğer asistan getiriyor, neden bağırıyorsunuz" demesi üzerine oyuncu Çakır’ın bağırarak seti terk ettiği belirtildi. Olaydan sonra Çakır ile Görgen’in asansörde karşılaştığı ve yanlarında reji asistanı varken Çakır’ın Görgen’e hakaret ettiği iddia edildi. Hakaret iddiasından sonra Çakır’ın 20 dakika boyunca setten ayrıldığı, geri dönüp makyaj kısmına geçtiği dilekçede kaydedilirken Çakır’ın on kişiden fazla set çalışanının olduğu yerde kostüm asistanı Görgen hakkında küfür ettiği öne sürüldü.

"Saatlerce ağladı"

Görgen’in Çakır’a “Deniz Hanım olayın sizinle bir alakası yok. Bir karışıklık olmuştu çözdük, neden hakaret ediyorsunuz şeklinde soru sorması üzerine Deniz Çakır’ın “Bunun burada ne işi var, alın şunu gözümün önünden. İşi bilmiyorsunuz, biz burada olduğu sürece ben sete çıkmam, çıksın gitsin gözümün önünden şeklinde ifadeler kullandığı belirtildi.

Görgen’in de bunun üzerine seti terk ederek karavanda saatlerce ağladığı kaydedildi.

"Neyse para cezası veririm"

Dilekçede oyuncu Çakır’ın set amirinin yanına giderek “Onu görürsem, kıyameti kopartırım. Neyse parası cezası ben veririm o gitsin" şeklinde beyanda bulunduğu, set amirinin de Güngör’e istifa dilekçesi hazırlayarak imzalamasını istediği öne sürüldü. Çağatay Görgen’in de yaşadığı utanç ve üzüntü sebebiyle istifa dilekçesini okumadan imzaladığı vurgulandı. Deniz Çakır hakkında “Basit hakaret" suçundan dava açılması istendi.

"Özür bekliyoruz"

Suç duyurusunun ardından basın mensuplarına açıklama yapan Çağatay Görgen, “Masumiyet dizisinde kostüm asistanı olarak görev yapıyordum. Deniz Çakır, kendisiyle alakalı olmayan başka bir oyuncuyla alakalı olan konuyla ilgili bana karşı tüm ekibin önünde hakaret ve küfür etti. Bundan dolayı işimden istifa ettim kendisiyle çalışmaya devam etmek istemediğim için. Tüm ekibin önünde beni rencide ettiği için, küfürlü bazı kelimeler kullandığı için kendisi hakkında suç duyurusunda bulundum. Bu sektörde ne yazık ki bu tarz şeyler çok yaşanıyor. Ve ben yıllardır bu sektörün içindeyim. Hiçbir oyuncuyla, hiçbir ekip arkadaşımla ve yapımla bu denli karşı karşıya gelmedim. Kendisiyle gelmezdim fakat neden olduğunu bilmediğim bir şekilde birden, ani çıkışlarıyla bana karşı hakaret, küfür içeren ve rencide edici sözlerde bulundu. Ben de kendisi hakkında suç duyurusunda bulundum" ifadelerini kullandı.

Görgen’in avukatı Yeter Yıldız Dalkılıç ise “Müvekkilim hiç hak etmediği bir şekilde maalesef sinkaf içerikli küfür ve hakaretlere maruz kalmıştır. Müvekkilim bir set emekçisi, ne yazık ki pandemi döneminde de zor koşullarda çalışıyorlar. Deniz Çakır hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. ‘Hakaret’ suçlarında dosya uzlaştırmaya gidiyor. Biz uzlaştırma aşamasında da Deniz Çakır’dan bizzat basın yoluyla özür bekliyoruz. Maalesef Deniz Çakır yaptığı hakaretlerin arkasında, yani herhangi bir pişmanlık ibaresi göstermemiş. Müvekkilim bu durumdan dolayı çok mağdur, kendisinden özür bekliyoruz. Özür dilerse ancak uzlaşma sürecimiz olacak. Konu şu anda yasal mercilerde" ifadelerini kullandı.

Ortaya atılan bu iddia sonucu sosyal medyadan da farklı tepkiler geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdem-ylm

Sanki arkadaş bu gibi olaylarla gündeme gelme çabasında gibi. Zaten Deniz Çakır'ın adı çıktı, hadi buna da oynayayım demiş gibi. Ki sözlerinde çelişki var, daha öncede benzer 3 davası varmış ve kanıtlanamamış. Unutmayalım ki Deniz Çakır önceki vukuattan da alnının akıyla çıkmıştı. Yani çamur at izi kalsın gibi geldi bana...

tuba-uzunlu-gok

Avukatın açıklamalarına göre hakaret konusu doğru, öyle ise çok yanlış. Arkadaş yapması gerektiği gibi hukuk yoluyla hakkını savunmak istiyor. Diğer yağım şirketleriyle devam eden davalarının olması -eğer gerçekten varsa- arkadaşın işini kötü yaptığını ya da sorunlu biri olduğunu mu gösteriyor? Belki de bu tarz yaşandığı herkesçe bilinen kaprislere sessiz kalmak yerine karşı durmuş, yapım şirketleri de elbette sanatçıların yanında olmak zorunda hissettikleri için davalık olmuştur belki? Belki arkadaşın tek problemi sizin benim gibi sıradan bir çalışan olmasıdır?

logicaldoor

O konunun açılmasının sebebi, kendisinin "daha önce hiçbir mesai arkadaşım veya yapım şirketi ile sorun yaşamadım" açıklaması. Birilerinin merak edip bakacağını düşünmemiş demek ki. Yoksa mesela sizin dediğiniz gibi "ben bugüne kadar hiçbir kaprise karşı hakkımı savunmaktan geri durmadım" dese bunlar lehine delil bile olabilirdi...

cerenyildirim

Ferhunde? Is that you??

badcboy54

yav he he he

beryy93

nedense hiç inandırıcı gelmedi...

Görüş Bildir