Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mastürbasyon Yapan Hayvanlara Dair Okudukça Ufkunuzu Açacak İlginç Bilgiler

-

Mastürbasyon, hayvanlar aleminde oldukça sıradan bir davranış!

Bazıları zevk için, bazıları çiftleşme sırasında daha taze sperm kullanarak daha iyi bir nesil için bu davranışı sergiliyor.

Bu üreme davranışının kökeninin ise, cinsel organları uyaran beyin kısımları geliştikçe, bireylerin kendini ödüllendirmeye başlamasına dayandığı düşünülüyor.

Penguenlerin mastürbasyon davranışı sergilediği ilk olarak 1915'li yıllarda görülmüş.

Güney Kutbu'nu keşfetmek için çıkan mürettabat tarafından gözlemlenen bu davranış bir yüzyıl boyunca skandal olduğu düşüncesiyle yayınlanmamış. Yapılan gözlemler aynı zamanda yumurtadan çıkmış civcivlerle cinsel ilişkiyi de kapsıyormuş.

Mastürbasyon yapan penguenlerde, kloaklarını bir nesneye ya da bir kayaya sürttüğünü gözlemleyebilirsiniz.

Kloak, bir kuşun sindirim, boşaltım ve üreme için kullandığı tek açıklıktır. Kloaklar sayesinde erkek dişiye spermlerini aktarabilir.

Kirpinin mastürbasyon davranışı ilk olarak 1946 yılında, Yaban Hayatı Yönetimi Dergisi'ndeki Albert R. Shadle tarafından gözlemlenmiş.

Dişi ve erkeklerin ayrı ama yakın olduğu kafeslerde, dişiler genital organlarını erkeklere gösterecek şekilde kur davranışı sergilemişler. Çiftleşeceğini düşünen erkek, kafesin parmaklıklarına tutunarak penisi ovmaya başlamış. Shadle, kafese sürtündüğü parmaklıklardan, salgıdan dolayı koku yayıldığını da belirtiyor.

Mors balıkları, üreme mevsimi boyunca seks yapıyor, ancak yılın geri kalanını da mastürbasyon yaparak geçiriyor.

Erkekler, pençeleriyle penisini kapatarak mastürbasyon yapıyor. Aynı zamanda kendi kendilerine oral seks yapabilecek kadar penisleri uzun ve esnektir.

Atlarda mastürbasyon çok yaygın görülüyor.

Erkekler mastürbasyon için penislerini karınlarına sürtüyorlar. Bunu da ileri geri kalça hareketiyle sağlıyorlar. Kısrakların ise, cinsel organlarını nesnelere sürterek mastürbasyon yaptığı biliniyor.

Sincaplar ise kendi ejakülasyon materyallerini içiyorlar.

Bilim insanları bunu haz almak için değil, kendi sağlıkları için yapıyor olabileceklerini düşünüyorlar. Aynı zamanda sperm kaynaklarını da israf etmek istemiyor olabilirler. Tükrükleri ise penisin dış kısmını temizliyor.

Dişi orangutanlar ve kapuçin maymunları, çeşitli çubuklar ve bitki parçaları kullanarak mastürbasyon yapıyor.

Mastürbasyon, goriller, orangutanlar, lemurlar, şempanze ve bonobo maymunlarına kadar birçok primat türünün yaygın cinsel davranışı olarak biliniyor.

Filler uzun ve ağır penislerini gidip bir dişinin göbeğine dik olarak çarparak mastürbasyon yapabiliyorlar.

Testosteron hormonlarının zirveye ulaştığı zamanlarda, erkek filler oldukça agresifleşiyorlar.

Vampir yarasalar ve meyve yarasaları ise dilleriyle mastürbasyon yapıyor.

İguanalar, çiftleşmeye başlamadan önce ufak bir mastürbasyon yapıyorlar.

Daha ufak erkek iguanalar için, iri erkeklerden önce davranmak ve hızlı olmak önem taşıyor. Dişiyle çiftleşmeden hemen önce kayalara sürtünerek uyarılmayı başlatıyor. Böylelikle dişiyle çiftleşme anında spermlerini ne kadar hızlı aktarırsa, şansı o kadar yüksek oluyor.

Erkek kaplumbağalar, cinsel olarak olgunlaşır olmaz mastürbasyon yapmaya başlıyorlar.

Bunun için sert nesneleri kullanıyorlar, bazen de zevk alır gibi sesler çıkarıyorlar.

Balinalar ise tüplerin duvarlarını, diğer hayvanları, çevrede buldukları herhangi bir sağlam nesneyi mastürbasyon aracı olarak kullanabiliyorlar.

Yunuslar mastürbasyon için yılanbalıklarını penislerine sarıyorlar ya da ölü balıkların bedenlerini kullanıyorlar.

Yunusların, ölü balık bedenleriyle yaptıkları mastürbasyon;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erkan-yilmaz17

evrimi diğerlerinden önce oldu diye aşağı görmememiz gerekirken belkide bizim de komik hallerimizi göremediğimiz için diğer canlıları bu kadar acımasız yorum yapmak doğru gelmedi bana

recep-kinay

neredeyse tüm canlılar için çoğalma anlamına gelirken , birleşme insan için sadece zevk unsuru durumda

dincer-cokuk

ayıp haber

kamilkarabiber

İşte bunlar hep seks!

itsgoddes

Hiçbir dişi hayvan mastürbasyon yapmıyor mu?

Görüş Bildir