"CHP ve MHP'ye de İhanet Edecekler"

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

"Maşallah Papa'yla El Ele, Kol Kola Fotoğrafların Var"

"Maşallah Papa'yla El Ele, Kol Kola Fotoğrafların Var"

Başbakan Erdoğan, 'Bu CHP ve MHP genel başkanları ruh ikizidirler. Kafa kafaya verdiler, sandıkta alt edemedikleri AK Parti'yi iftira ile montaj kasetlerle yıpratacaklarını sanıyorlar' dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan , Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen ’i eleştirerek, “12 Eylül'de darbecilerle, onlara şirin mektuplar yazmıştır ha. Maşallah Papa'yla el ele kol kola fotoğrafları var biliyorsunuz. Sen siyasetçi değilsin. neyi nasıl yapıyorsun bunu anlamakta zorlanıyorum. 28 Şubat'ta darbecilere hoş görü ödülü veren, 17 Aralık'ta CHP ile darbeye yeltenen biri nasıl Bediüzzaman'ın izinde olabilir” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan Isparta'da düzenlenen AKP mitinginde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

Bit pazarının bereketi olsaydı yağmur yağardı. Değişmediler, değiştiremediler. Milletin dilini kullanamadılar. Milletle aynı istikamete bakmadılar. Milletin kutsallarına saldırdılar. Milletle kucaklaşmadılar. Sandıktan Ak Parti ile başa çıkamadılar. Şimdi başka yollarla bazı usullerle AK Parti'yi yıpratmaya çalışıyorlar. Bu CHP ve MHP genel başkanları ruh ikizidirler. Kafa kafaya verdiler, sandıkta alt edemedikleri AK Parti'yi iftira ile montaj kasetlerle yıpratacaklarını sanıyorlar.

Bir tanesi CHP Genel başkanı, hangi sandıkta oy vereceğini bilmiyor bile bu adam. Geçen yerel seçimde belediye başkanı oldu. Konuşurken ne diyor biliyor musunuz? Kağıttepe'de diyor. Kağıthane'den haberi yok. O seçimlerde kendine bile oy kullanamadı. Bunların eline üç beş koyun verseniz kaybedip öyle gelirler. Kasetle geldi partiye genel başkan oldu. Kasetle gelenler kasetle giderler. Milletle gelenler milletle giderler. Onlar kasetle biz milletle geldik.

Bir tanesi MHP genel başkanı. ne olduğunun farkında değil. Milliyetçi midir, ulusalcı mıdır, Ergenekoncu mudur, buna karar veremedi. Ispartalıların güzel bir sözü var. Söyleyeyim... Bilmediğin yola girme düşesin. Bilmediğin aşı yeme davul olur şişersin. Bilmiyorum başarabildim mi? Şaşkın şaşkın suratını asma düz yol varken çamura basma. Bunlarda takiye var, iftira var. Bunlar iftirayı seviyorlar.

Merhum Said-i Nursi'ye neden Demokrat Parti'yi desteklediğini talebeleri soruyorlar. Verdiği cevap manidar: "Eğer demokrat partisi düşerse ya halk partisi veya millet partisi iktidara gelecek. Dolayısıyla vatanımıza tehlike oluşturur. CHP'nin iktidara gelmemesi için Demokrat Parti'yi, şuranın altını çiziyorum, Kuran, vatan ve İslamiyet namına muhafazaya çalışıyorum."

Başka ülkelerden burayı karıştırmayı aklından bile geçirmedi. İstese kaçabilirdi. Ama o kaçmadı. Tam tersine Rusya'ya esir düşmüşken Sibirya'dan kaçtı kendi ülkesine geldi. İşin ucunda hapishanede olsa vatanım dedi. Ve şu ifadeyi kullandı: "Zalimler için yaşasın cehennem."

Şimdi Pensilvanya'daki zat, ağzına hiçbir zaman Bediüzzaman'ın cümlelerini almamıştır. Güya Bediüzzaman'ın yolundan gidiyor, yalan. CHP ile şu an kol kola gelen, kaset siyaseti yapan biri nasıl Said Nursi'nin peşinden gidebilir?

‘Maşallah Papa ile el ele kol kola’

12 Eylül'de darbecilerle, onlara şirin mektuplar yazmıştır ha. Maşallah Papa'yla el ele kol kola fotoğrafları var biliyorsunuz. Sen siyasetçi değilsin. neyi nasıl yapıyorsun bunu anlamakta zorlanıyorum. 28 Şubat'ta darbecilere hoş görü ödülü veren, 17 Aralık'ta CHP ile darbeye yeltenen biri nasıl Bediüzzaman'ın izinde olabilir.

Şimdi ben söylüyorum, iki yıl önce de söyledim. Dön Türkiye'ye gel. Gel, gelmedi. Şimdi yine sesleniyorum. Dürüstsen, samimiysen bu ülkeyi karıştırmayı bırak. Burası senin ülkense dön buraya gel diyorum. Oraya gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. Çok temiz saf insanlar var, paralarını imkanlarını arazilerini arsalarını verdiler. Okullar yaptılar, yurtlar yaptılar bunlara verdiler. Biliyorum. İnanın ben de samimiymişim ama ben de safmışım. Ben de elimden gelen her şeyi verdim. Bana gelen kitaplarda öyle methiyeler düzüyordu ki diyordum ki herhalde samimi. Bana da tespihler gönderdi, sadece ananas göndermedi onu söyleyeyim.

Biz de kalktık bazı açıklamalar yaptık. Son Türkçe olimpiyatlarında peygamberimizin orada olduğunu söyleyince şaşırdım. Bazı hocalarımla görüştüm, hepsi çok şaşırdıklarını söylediler. Değil mi bunlar, kendi televizyonlarında kendi peygamberimizi kamyonete bindirenler bunlar değil mi? Böyle gayri ahlaki gayri İslami bir şeyi nasıl söyleyebilirsiniz?

T24

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'ın sözünü ettiği, Fethullah Gülen ile Papa II. Jean Paul arasında gerçekleştirilen görüşme sırasında çekilen fotoğraf

CHP Ve MHP'ye De İhanet Edecekler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da halka sesleniyor.

İşte konuşmasından satır başları

*Benim milletim CHP’ye iktidarı tek başına vermedi, vermez. Yolsuzlukların içinde olan bir iktidara millet izin verir mi? Millet kimin ne olduğunu biliyor. Muğla’da, bazı illerde belediyeler alıyor. Türkiye’nin genelinde alamıyor. Çünkü bunların olduğu yerde yolsuzluk var, yasaklar var. Bunların olduğu yerde milletin gerilediğini görüyoruz. CHP Menderes’i milletinden koparmak için tahrikler yaptı. Meclis’te gerginlik çıkardılar. Hiçbiri ile Menderes’i düşüremediler, sandıkta Menderes’i yenemediler. 27 Mayıs’ta askeri müdahale ile Menderes’i indirdiler. Menderes idam edildi. İdam edilenler lanetle anılıyor.

*Said-i Nursi, cezaevine atıldığı zaman o ülkesini terk etmedi. Birileri gibi buradan kaçıp Pensilvanya’ya gitmedi. Bediüzzaman, cezaevinde olduğu zamanlarda bir şey söyledi, ‘Zalimler için yaşasın cehennem’ dedi. Menderes’i idam edenler için de yaşasın cehennem.

*Menderes’e attıkları iftiraların benzerlerini bize atıyorlar. O gün CHP nasıl bir rol üstlendiyse bugün de aynı rolü üstleniyor. Bu CHP’nin ne olduğunu çok iyi bilmenizi istiyorum. CHP baskı, zulüm demektir. CHP iş yapmayan, işe de engel olan demektir. Muğla Belediyesi’ni 40 yıldır CHP yönetiyor. Nasıl olsa Muğla bize oy veriyor diye yan gelip yatmaya alışmışlar.

*Muğla’da kanalizasyon sorunu hala çözülmedi. Düşünebiliyor musunuz? Burası bir turizm şehri. Bir kanalizasyon meselesini dahi çözemedi. Şu miting yaptığımız alanı bile düzenleyemediler. Muğla’ya bu yakışıyor mu?

*Muğla’yı büyükşehir yapınca ilk kim karşı çıktı? Şimdi bu CHP hangi yüzle sizden oy isteyecek? Bunlar kasaba bile yönetemez. Ben belediyecilikten geliyorum. Kimden aldım belediyeyi, CHP’den. CHP yolsuzluklar içindeydi. İki yılda ne susuzluk ne hava kirliliği ne de çöp dağları vardı. Muğla da bunu hak etmiyor. CHP korkutma ile, iftira ile, kasetlerle, istismar siyaseti ile, milli değerleri kullanarak Muğla’yı çöpe, vizyonsuzluğa mahkum ediyor. Kapı kapı dolaşacağız.

*40 yılın yıkımını gelin beraber halledelim. 30 Mart çok önemli. Her geçen gün 30 Mart’ın önemi artıyor. Hiç kimsenin hayat tarzına karışmadık. Hiç kimsenin yediğine, içtiğine, giyimine kuşamına karışmadık. Tam tersine biz her zaman demokrasinin, barışın, kardeşliğin yanında olduk. CHP Muğla’da asılsız korkular pompalıyor. Ama Ankara’da farklı işlerin peşinde. Pensilvanyalı zatla darbe tertipliyor. Pensilvanyalı zatla CHP’nin eline montaj kasetler tutuşturuluyor. CHP’den, MHP’den herhangi bir proje duydunuz mu? Bunlar 3 kafadar, CHP genel müdürü, MHP genel başkanı bunlara bir de Pensilvanya katıldı. El ele verdiler, Türkiye Cumhuriyeti’ne hücum ettiler. Kasetle CHP genel başkanı atadılar. Şimdi de güya başbakanı devirecekler oraya da atama yapacaklar. Bu ülke kasetlerle değil, şehitlerin kanıyla kuruldu. Pensilvanyalı zatın emrinde olan bir kısım yargı ve emniyet içinde yuvalanmış bir çete sabah akşam Türkiye’yi dinliyor. Geçen hafta bir dava dosyası ortaya çıktı. 3 bin kişiyi 3 yıl boyunca dinlemişler, 450 MHP’liyi dinlemişler. Ayrım yapmadan, kendileri dışında herkesi dinlemişler. Şimdi CHP, MHP bu montajları eline alıyor, bunlarla seçim meydanlarına çıkıyor. Yarın bir gün işine gelmeyince bu paralel yapı sırtından hançerleyecek. İstediğini aldıktan sonra bize ettikleri gibi onlara da ihanet edecek.

  • gazetevatan.com
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDarbeFethullah GülenİdamMilliyetçi Hareket PartisiMuğlaRecep Tayyip ErdoğanRusya
Görüş Bildir