Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Marmaray'da Büyük Skandal

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Marmaray'da Büyük Skandal

Marmaray'da Büyük Skandal

Yüzyılın projesi olarak nitelendirilen Marmaray CR3 projesinin Osmangazi Tren İstasyonundaki inşaat çalışmaları durduruldu.

Odatv.com'un haberine göre aylardır maaş alamayan çalışanlar iş bırakma kararı aldı. Eylem devam ederse 29 Ekim’e yetiştirilmesi planlanan projenin durumu da riske girmiş olacak.

Sıkıntının ana yüklenici olan İspanyol OHL firmasının ödemelerini geciktirmesinden kaynaklandığı iddia edildi. İddiaya göre İspanyol OHL firması “küçük bahaneleri” sebep göstererek 50 bin Euro’luk ödemeyi geçekleştirmedi. Bu gecikme de taşeron firmanın ödemeleri yapamamasına sebep oldu.

Konu ile ilgili taşeron firma çalışanları şu açıklamayı yaptı

“17.08.2013 tarihine kadar yetiştirmemiz karşılığında firmamıza karşılıklı imzalanan sözleşme ile 50 bin Euro prim vaat etti. Tüm mühendis, işçi kadrosu bayram da dâhil çalışarak 48 saat boyunca hiç dinlenmeden çalışarak, söz verilen tarih olan 17.08.2013 tarihinde işi teslim ettik. Fakat İspanyol firma söz verilen primi vermemek için birkaç ufak eksikliği bahane ederek beton döşemeyi 21.08.2013 tarihine kadar döktürmedi.


Daha sonra da “döşeme betonu dökümü”nün geç dökülmesini bahane ederek primi ödemeyeceklerini söylediler. Ekip 2 aylık maaşlarını ve primlerini alamadığı için işi bıraktı.


İşçisiyle, mühendisiyle projeyi zamanında yetiştirmek için bayram da dâhil çalıştık ve söz verdiğimiz günde vaat ettiğimiz işi tamamladık ancak emeğimizin karşılığını alamadık.


Beton dökümü yarıda kaldığı ve prizini alan betonun üstüne de yeni beton dökülemeyeceği için projenin zamanında yetiştirilmesi konusunda ciddi aksamalar olacaktır. Ana yüklenici olan İspanyol OHL firması işin bu duruma gelmesine rağmen hiçbir şekilde anlaşma yoluna girmemiş ve iş bu şekilde durmuştur.”

Bu durum devam ederse Marmaray projesinin açılışı aksayacak gibi görünüyor.(MUE)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir